چاپ مطلب چاپ مطلب

اعتراض آموزش و پرورش به مهران مدیری و دورهمی

 آموزش و پرورش می‌تواند موضوع نقد و حتی طنز برنامه‌های صداوسیما باشد اما دستمایه هَجو هرگز.

همای گیلان: در پی اشاره طنز به معلمان در یک برنامه طنز تلویزیونی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در نامه‌ای به مدیر شبکه نسیم نسبت به آن واکنش نشان داد.

به گزارش پایشگاه اطلاع رسانی دولت؛ در نامه رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آمده است: درآخرین برنامه دورهمی، مجری محترم برنامه، در کنار تجلیل شایسته جایگاه معلمان، شرایط رفاهی فرهنگیان را به نحوی به طنزکشیدندکه بازخورد‌ها و گلایه‌های منفی بسیاری از سوی معلمان شریف و فرهیخته کشور به این وزارتخانه واصل شده است. به همین منظور لازم دانستیم این نکته را متذکر شویم که بهتر است مجریان محترم برنامه‌ها در انتخاب سوژه‌ها برای خنداندن مخاطبان، گزینه‌های دیگری را مورد نظر قرار دهند.

از این رو ضمن تشکر از حسن توجه شبکه نسیم به فرهنگ و آموزش کشور، به اطلاع می‌رساند؛ آموزش و پرورش می‌تواند موضوع نقد و حتی طنز برنامه‌های صداوسیما باشد اما دستمایه هَجو هرگز.

حسب پیام‌های دریافتی گلایه آمیز متعدد از جامعه معلمان سراسر کشور، یادآوری می‌کنیم راه‌حل رفع مسائل معیشتی معلمان و کاستی‌های موجود این نیست که معلم را سوژه هَجو کنیم و البته چنین اقدامی در شأن رسانه ملی نبود. بر همین اساس مستدعی است در برنامه‌های آتی دقت بیشتری در ورود به مسائل حرفه‌ای معلمان داشته باشید.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت : موافقت شورا با پرداخت کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت/

کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت : موافقت شورا با پرداخت کمک مالی به تیم …