چاپ مطلب چاپ مطلب

امام‌ جمعه لاهیجان؛ چرا عده‌ای در داخل می‌گویند برجام کاری نکرده؟اگر ما باختیم چرا مقامات آمریکا خواب و آرامش ندارند؟

 

حجت‌الاسلام مهدی صدیق امام‌جمعه لاهیجان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان لاهیجان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و با اشاره به ایام‌الله دهه مبارک فجر و پیش رو بودن ۲۲ بهمن گفت: خواسته خداوند این است همه مردم پیر، جوان، زن، مرد، بزرگ، کوچک و … در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه شرکت کنند چون اینجا تقوا به معنای حضور شما است.

 

همای گیلان، به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه لاهیجان وی بابیان اینکه خداوند همه‌جا حضور دارد و همه‌چیز را می‌بیند، تصریح کرد: یکدیگر را گول نزنیم، سر خداوند را نمی‌شود کلاه گذاشت، فردای قیامت همه رازها آشکار خواهد شد، عزت انقلاب را به دست من و شما داده‌اند و باید آن را حفظ کنیم.

امام‌جمعه لاهیجان در رابطه با سبک زندگی اسلامی و قرآنی خاطرنشان کرد: یکی از نشانه‌های انسان عاقل این است که اهل تفکر باشد، آدم متفکر اشتباه نمی‌کند، آدم متفکر بسیاری از امور اشتباه را انجام نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام صدیق خطاب به همه مسئولین تاکید کرد: اگر می‌دانید و می‌بینید که علم و توانایی انجام کاری را ندارید و وارد صحنه شوید به خدا دارید به انسانیت، به خون شهدا و به شرف خیانت می‌کنید پیغمبر اسلام می‌فرمایند که برای انجام کاری باید اول دید علم و تفکر انجام آن راداریم یا خیر.

وی اضافه کرد: این خیانت نیست که چون تو با جناح ما هستی و هیچی هم بلد نیستی بیایی و امور را در دست بگیری؟ هرکه هست کاری به این دولت و آن دولت و یا این جناح و آن جناح ندارم این حرف اسلام و پیغمبر ما است.

خطیب جمعه لاهیجان بابیان اینکه نماز جمعه مظهر وحدت است، اظهار داشت: همه باید بیایند، دشمنان ما می‌خواهند که همه ما باهم مشکل داشته باشیم، من دلم برای آن‌ها می‌سوزد به خاطر این‌همه وحدت میان ملت هرچقدر بیشتر تلاش می‌کنند وحدت ما بیشتر می‌شود.

امام‌جمعه لاهیجان خاطرنشان کرد: دشمنان ما و استکبار از همان ابتدا با انقلاب بد بود، آن‌ها با من، رهبر و امام مخالفت ندارند مخالفت آن‌ها با اصل نظام اسلامی است و دارند یاس ایجاد می‌کنند و بگویند که اسلام نمی‌تواند حکومت کند.

وی افزود: به فسادهای آن‌ها نگاه کنید، یک مقایسه‌ای نیز کنیم که قبلاً چه داشتیم و اکنون چه داریم، درگذشته یک شاه قلدر بود که نه نماز نه قرآن نه شرف، به هیچ‌چیز توجه نمی‌کرد اما جای او یک رهبر ولی، فقیه، عالم، مجاهد و انسانی ساده‌زیست روی کارآمد، در زیر این گنبد کبود رهبری الهی، مومن، هوشیار و بیدارتر از رهبر جمهوری اسلامی ما نداریم.

خطیب جمعه لاهیجان اضافه کرد: بعد از انقلاب چه نساختیم؟ بسیاری از روستاهای ما جاده‌هایشان آسفالت شد، گاز، برق و مخابرات به روستاها برده شد و روستا زادگان بسیار ارزشمندی پرورش داده شد که از لحاظ علمی بسیار سرآمد هستند.

وی تصریح کرد: در همین دهه فجر امسال ۳۲۳ پروژه بااعتبار ۸۲ میلیارد تومان در شهرستان لاهیجان بهره‌برداری شد، دشمنان ما آن‌وقت می‌گویند که در ایران مسئولین کاری نمی‌کنند.

وی افزود: نمی‌گوییم مشکلات نداریم، مشکلات هست هرکس می‌گوید نیست دروغ می‌گوید اما مردم شرف دارند، انسانیت دارند، دین دارند اگر کسی کوچک‌ترین تعرضی به انقلاب به  حکومت و به دولتیان بکند با تمام وجود خون خود را در راه این نظام خواهد داد.

درگذشته حتی در پزشکی هم محتاج کشورهای دیگر بودیم

صدیق تاکید کرد: چه کسی گفته است کاری نکرده‌ایم؟ درگذشته حتی در پزشکی محتاج خارجی‌ها بودیم حال بسیاری از کشورهای دیگر می‌آیند تا زیر دست پزشکان ایرانی درمان شوند، گذشته ۳۰۰ هزار دانشجو بود حال بیش از ۴ میلیون دانشجو داریم، درگذشته ۸۰ هزار مستشار آمریکایی داشتیم امروز ایران ما مستشار می‌فرستد، درود بر سردار سلیمانی.

وی افزود: ترامپ اخیرا از اعضای شورای امنیت در کاخ سفید دعوت کرده و ناهار هفتگی هم به آن‌ها داده و از آن‌ها خواهش کرده که برای از بین بردن برجام موافق باشند، آن‌وقت عده‌ای هم در داخل می‌آیند و می‌گویند برجام کاری نکرده! واقعاً این‌ها چه می‌گویند بد است یا خوب است؟ اگر ما باختیم چرا آن‌ها خواب و آرامش ندارند و دارند می‌ترکند.

ایشان در پایان با توجه به‌قرار گرفتن در ایام فاطمیه و عزای دخت نبی مکرم اسلام با یاد کردن از آن مظلوم مدینه و آن بانوی اطهر لحظاتی به ذکر مصائب آن حضرت پرداختند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …