چاپ مطلب چاپ مطلب

امام جمعه لاهیجان: انتقاد از استاندار گیلان برای عدم رسیدگی به وضعیت فرمانداری / با هیچ‌کس احد اخوت نبسته‌ام / سردار سلیمانی طی نامه‌ای از همان آقایی که عده‌ای می‌گویند فتنه‌گر است تقدیر و تشکر کرد

همای گیلان، به نقل از با مردم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی صدیق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: همه من و شما عیب داریم، هیچ‌کدام ما بی‌عیب نیستیم یکی عیب زبانی دارد، یکی عیب ادبی دارد، یکی عیب پا دارد، بالاخره همه ما عیب داریم بنده نیز به‌عنوان امام‌جمعه ممکن است در گفتارم بی‌ادبی کنم و بدحرف بزنم و این عیب من است.

وی ادامه داد: این خیلی بد است که فکر کنیم هر چیزی که می‌دانم آن درست است، این‌ تفکر که فکر کنیم هرآنچیز که می دانیم درست است یکی از خطرناک‌ترین کارهاست که به انسان آسیب می‌رساند.

صدیق خطاب به مسئولین گفت: امام صادق (ع) فرموده‌اند خداوند برای هرکسی خیری بخواهد عشق او را نسبت به دنیا کم، شناختش را نسبت به دین زیاد و عیبش را به او نشان می‌دهد.

امام‌جمعه لاهیجان در ادامه با تأکید بر مدیریت صحیح در همه امور، اظهار داشت: امام علی (ع) بیش از ۱۰۰ حلقه چاه با دستان خودش حفر کرد و به مردم و جامعه تحویل داد تا از آب آن‌ها استفاده کنند این را می‌گویند مدیریت.

وی افزود: همین را با خرمشهر و خوزستان مقایسه کنید، مدیریتی که امام علی (ع) داشت و مدیریتی که مسئولین خرمشهر دارند، یک سال پیش هشدار کم‌آبی داده شد اما سو مدیریت‌ها باعث شد تا بهانه دست دشمنان داده شود و مردم اعتراض و تجمع کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیق گفت: در ایران ما بحران نداریم بلکه مشکل‌داریم، مشکلات قابل‌حل است، مشکلات را می‌توان حل کرد البته اگر بخواهیم.

امام‌جمعه لاهیجان در ادامه خطاب به استاندار گیلان گفت: بنده به ایشان خیلی علاقه دارم و دعایشان هم می‌کنم، حرف‌های بنده از سر دلسوزی است، بنده بارها به ایشان و معاونشان گفتم که شهرستان لاهیجان بزرگ است، بیش از ۶ ماه است که آقای جانبازی به لاهیجان آمدند و هنوز ایشان امضای سرپرستی فرمانداری دارند، آیا این ظلم نیست؟ این مدیریت است؟

وی افزود: آقای فرماندار دارند تلاش می‌کنند اما یقین دارم که آن‌طور که باید امور به جلو نمی‌روند، رئیس بودن با معاون بودن و سرپرست بودن تفاوت دارد.

صدیق خاطرنشان کرد: از آقای جانبازی نیز عذر می‌خواهم، ممکن است بگویند چرا این‌ها را مطرح کردم، من خودم بلدم بارها نیز گفته‌ام در کار من وارد نشوید، هر چیزی هم پیش می‌آید به گردن من بیاندازید، با هیچ‌کس احد اخوت نبسته‌ام تا زمانی که امام‌جمعه هستم مطالبم را بیان خواهم کرد.

وی با اشاره به درگذشت معاونت سیاسی فرماندار لاهیجان گفت: خدا آقای قربانی را رحمت کنند، الآن چندین ماه است شهرستان معاون سیاسی نیز ندارد، یک معاون عمرانی داریم بعد آن‌وقت در این گرفتاری‌های آب، برق، کشاورزی و … وقت تغییر و جابه‌جایی ایشان است؟

امام‌جمعه لاهیجان تأکید کرد: خواهش من این است هرچه سریع‌تر در ارتباط با فرمانداری موضوع را مشخص کنند و وقت بیشتری به معاون عمرانی بدهند تا کارها انجام شود، مردم دردهایشان را کجا ببرند و چه کسی را ببینند؟

 ادامه داد: در رابطه با میدان گیل از آقای نماینده خواهش می‌کنم رسیدگی کنند، دیروز زنگ زدم، پریروز زنگ زدم، ایشان تلاش می‌کنند اما باید پیمانکار را بیشتر در میدان بیاورند شهریورماه نزدیک است باید پروژه را تحویل می‌دادند.

وی در ادامه به مشکلات کم‌آبی و برق و … اشاره کرد و گفت: چه خوب است مدیران بیایند در نماز جمعه و … در رابطه با مسائل توضیح دهند، مردم وقتی بدانند که چه وقتی برق قطع می‌شود کی کم‌آبی داریم و … بهتر مدیریت می‌کنند.

امام‌جمعه لاهیجان با تقدیر از فرماندار شهرستان اظهار داشت: از آقای فرماندار برای این‌که گفتند جلوی کسانی که گرانی را ترویج می‌کنند می‌ایستیم تشکر می کنم اما این گفته هنوز اوج نگرفته است و قیمت‌ها روزبه‌روز بالا می‌رود، این مغازه یک‌جور می‌فروشد آن مغازه جور دیگر این‌ها معضل است.

وی ادامه داد: این‌یکی از اهداف دشمنان است تا مردم از انقلاب زده شوند و قیام بکنند ولی نمی‌دانند که این حکومت و انقلاب مال مردم است، اگر همین امروز اعلام کنیم در این هوای داغ بیایند در برابر سیاست‌های آمریکا تظاهرات کنند، ببینید در خیابان‌ها چه خبر می‌شود، مردم داد می‌زنند و فریاد می زنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیق اضافه کرد: باید اولویت‌ها را در نظر بگیریم و مردم را در کنار خود نگه‌داریم، ببینیم درد و مشکلات مردم چیست.

خطیب جمعه لاهیجان در ادامه با تقدیر از پیام تشکر مقام معظم رهبری و نامه تشکر سردار سلیمانی گفت: امام‌جمعه خرمشهر آستین خود را بالا زد و به‌صورت نمادین با دستگاه جوشکاری خط لوله انتقال آب را جوشکاری کرد و مقام معظم رهبری این را دیدند و از ایشان تقدیر کردند، امام‌جمعه یعنی همین، امام‌جمعه‌ای که فقط بیاید خطبه و نماز بخواند چه به درد می‌خورد.

وی افزود: امام‌جمعه باید درد و مشکلات مردم را بشنود باید در میان مردم باشد تا درد مردم را احساس کند و در قلب مردم جای بگیرد و مشکلات آن‌ها را حل کند، وقتی رهبر انقلاب از امام‌جمعه خرمشهر تشکر کردند یعنی اینکه امام‌جمعه‌ها باید این‌گونه باشند و پای‌کار.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیق ادامه داد: سردار سلیمانی نیز طی نامه‌ای از همان آقایی که عده‌ای می‌گویند عقل ندارد و فتنه‌گر است و وابسته به خارجی است و … تقدیر و تشکر کرد، سردار سلیمانی با این نامه از رئیس‌جمهور ایران تقدیر کردند و گفتند که شما با بیانات خودتان، رهبر عزیز، ملت ایران و جهان اسلام را سرافراز فرمودید.

امام‌جمعه لاهیجان گفت: باید باهم باشیم، دشمن به فکر این است همه را باهم دشمن کند، ولی نه این‌طور نیست به تمام دنیا می‌گوییم ملت ایران همه با یکدیگر پیوند برادری و صمیمت دارند و دست یکدیگر را تا ابد می‌فشارند.

About عطیه نصرتی

Check Also

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان برگزار گردید

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی …