چاپ مطلب چاپ مطلب

امام جمعه لاهیجان: کنگره ۶۵۰ شهید لاهیجان برگزار می‌شود

حجت‌‌الاسلام محمدتقی صرفی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اینکه اسلام دین محبت به یکدیگر ودین مهرورزی است، اظهار کرد: محبت به همسر، محبت به فرزند، محبت به پدرومادر، محبت به سالمندان و محبت به اقوام در اسلام سفارش بسیار شده است.

وی با بیان اینکه اسلام به نیکی کردن مرد به همسر و خانواده توصیه کرده است، افزود: بر اساس حدیثی از پیامبر اکرم(ص) هرمردى که با خانواده خود خوب رفتار کند خدا عمرش را زیاد مى‏‌کند.

خطیب جمعه لاهیجان با اشاره به احادیثی در ارتباط با محبت به فرزندان گفت: نقش محبت به فرزندان در سعادت فرزندان بسیار اثرگزار است بشرط اینکه اعتدال درآن رعایت شود.

صرفی‌پور افزود: تحقیر فرزندان وسرزنش آنها در حضور دیگران و به ویژه آزار کودک گاه منتهى به ضررهاى بزرگى در سنین بالا می‌شود که لازم است پدر و مادر ,کودکان را با عزت نفس بار بیاورند.

وی، با اشاره به محبت فرزندان به والدین خود، خاطرنشان کرد: بر اساس روایات و احادیث یک پیر درمیان اصل وخانواده خویش همچوم پیامبری درمیان امت خویش است.

امام جمعه لاهیجان محبت به فامیل را سبب طولانی شدن عمر و زیاد شدن روزی دانست و گفت: به دیدن فامیل خود بروید حتی اگر یکسال راه باشد.

صرفی‌پور با تقدیر از راهپیمایی باشکوه مردم ولایتمدار لاهیجان در ۲۲بهمن با بیان اینکه مردم این شهر همیشه در صحنه‌های انقلاب حضور دارند، خاطرنشان کرد: شما با حماسه ۲۲بهمن تمامی امیدهای دشمنان را ناامیدکردید زیرا حضور حماسی شما از هرسلاحی بالاتر وبرند‌ه‌‌تر است.

وی حضور حماسی مردم را به منزله تجدیدبیعت با ولایت فقیه دانست و تصریح کرد: مهر تائید بر نظام اسلامی و حمایت همه جانبه از نظام جمهوری اسلامی را در این روز رقم زدید.

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه تعلق ملت ایران به انقلاب و نظام اسلامى زمان‏بردار نیست افزود: نمى‏توان دوره یا زمان خاصى را براى آن در نظر گرفت زیرا تفاوتى نمى‏کند در اولین سالگرد انقلاب و یا در سى و پنجمین سالگرد آن باشیم.

صرفی‌پور با اشاره به اینکه حمایت و حضور مردم در صحنه مظهر اقتدار حقیقى‏ است، افزود: قدرت نظام اسلامی در حضور حماسی مردم است که هربار مقام معظم رهبری ملت را به صحنه فراخواند به ندای رهبری لبیک می‌گویند.

وی با اشاره به حمله جنگنده رژیم بعثى عراق به هواپیماى مسافرى و شهادت چهل تن از جمله حجهالاسلام والمسلمین شیخ فضل‏‌الله محلاتى گفت: روحانیت قافله سالار جهاد و مبارزه علیه استکبار بوده است ودر این راه شهدای فراوانی تقدیم کرده که بر اساس آمار بنیاد شهید آمار شهدای روحانیت دو و نیم برابر اقشار دیگر است.

خطیب جمعه لاهیجان با اشاره به یکم اسفند۹۲ و برگزاری کنگره ۶۵۰ شهیداین شهرستان، گفت: این مراسم با سخنرانی آیه الله صدیقی برگزار می‌شود که ازهمه مردم دعوت می‌کنیم تا در این کنگره نورانی ومقدس شرکت کنند.

صرفی‌پور با بیان اینکه یکی از آسیب‌های اجتماعی واقتصادی مسئله نزول‌خواری ورباخواری است، تصریح کرد: ربا به معنای به معنی گرفتن یک مال در عوض پرداخت مالی از همان جنس است به طوری که میزان یکی زیادتر از دیگری باشد.

وی با بیان اینکه ربا امروزه بسیار رایج است گفت: مواردی همچون پول نزولی یا پول بهره‌ایی، وام با سود مشخص و سرمایه گذاری با سود مشخص در این دسته قرار دارند.

امام جمعه لاهیجان با اشاره به حدیثی از امام جمعفر صادق(ع) در مذمت ربا، افزود: یک درهم ربا نزد خداوند سنگین‌تر از هفتاد بار زنا کردن با محارم در خانه خدا است./تسنیم

About

Check Also

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه جمهوری چچنستان یا چچنیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه است …