چاپ مطلب چاپ مطلب

اولین تغییر در دولت تدبیر و امید؛ آیا استاندار اسبق گیلان، رئیس سازمان میراث فرهنگی می شود؟

پس از حرف و حدیث‌های مطرح شده نسبت به رفتن محمدعلی نجفی از سازمان میراث فرهنگی به دلیل مشکلات قلبی و عدم توانایی ادامه همکاری با دولت، اعلام شده که ریاست سازمان میراث فرهنگی برای این عضو حزب کارگزاران سنگین است و مقرر شده مسئولیت سبک‌تری به وی واگذار شود و اکنون خبرهایی مبنی بر خداحافظی وی از سازمان میراث فرهنگی به گوش میرسد.

untitled

نجفی در این مدت علی‌رغم آنکه تلاش خود را بر دوری از حاشیه‌ها معطوف می‌کرد اما اظهارنظرش درباره استفاده قلیان توسط خانم‌ها، آوردن جام قلابی شیردال از آمریکا به ایران، ثبت چوگان به نام کشور آذربایجان در یونسکو و… وی را تبدیل به یکی از مردان حاشیه‌ساز دولت کرد تا جایی که افکار عمومی به این باور رسیده‌اند که هر کسی بر کرسی ریاست این سازمان می‌نشیند دوامی نخواهد داشت و اظهاراتش رنگ و بویی متفاوت به خود می‌گیرد.

گزینه داغ جایگزین نجفی در محافل خبری و سیاسی، «سیدرضا صالحی امیری» و «مسعود سلطانی‌فر» است اما کارکنان سازمان میراث فرهنگی به ریاست «مهدی حجت»، قائم مقام فعلی چشم دوخته‌اند.

این ماجرا در حالی صورت میگیرد که طبق گفته منابع آگاه، محمدعلی نجفی که سابقه مدیریت در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی رئیس جمهور را نیز دارد، این سمت را به‌عهده بگیرد و از این پس به‌عنوان معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت تدبیر و امید مشغول به کار می‌شود.

همچنین غیبت نوبخت در جلسه امروز مجلس در حالی است که برخی خبرها حاکی از اولین تغییر مهم در کابینه روحانی و ورود نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی به معاونت برنامه ریزی و برنامه وی برای احیای سازمان مدیریت است.

About

Check Also

دغدغه های مردم سراوان تمامی ندارد! چرا در ایستگاه راه آهن سراوان پل عابر پیاده نصب نمی شود؟

دغدغه های مردم سراوان تمامی ندارد! چرا در ایستگاه راه آهن سراوان پل عابر پیاده …