چاپ مطلب چاپ مطلب

اولین همایش سراسری شعر ” یک پنجره برای دیدن ” با حضور شاعران شعر سپید و آزاد کشور مردادماه در سیاهکل برگزار شد

همای گیلان: اولین همایش سراسری شعر «یک پنجره برای دیدن» با حضور شاعران شعر آزاد و سپید کشور، عصر سیزدهم مردادماه سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری  مهیار دیلمی شهرستان سیاهکل برگزار شد..

6

در این همایش غیر رقابتی ،پس از بررسی صد اثر ارسالی ،سی و پنج شاعر منتخب از استان های گیلان، مازندران، تهران، همدان و قزوین، اشعار خود را در حضورشعر دوستان سیاهکلی قرائت کردند.

سید رضا حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سیاهکل در مطلع این مراسم ضمن خیرمقدم  به فرماندار و جمعی از مسئولین و شاعرانی که از استان های دیگر در این همایش حضور یافتند گفت:برگزاری اولین همایش سراسری شعر ” یک پنجره برای دیدن” ، مطلع مجموعه همایش های شعر با همین عنوان است که در هر یک از این همایش ها به طور تخصصی به سبک های شعری پرداخته خواهد شد . وی افزود : تمامی مراحل مقدماتی و تبلیغی همایش از جمله ارسال پوستر، دعوت نامه و فراخوان شاعران،با مدیریت زمان در کمترین فرصت ممکن با در نظر گرفتن کیفیت مطلوب،برنامه ریزی شد. وی در رابطه با شرایط جدید ارتباطی در جهان، تصریح کرد: عرصه فضای مجازی عرصه کوچکی نیست و شاعران در کمترین ثانیه ها همدیگر را پیدا می کنند و این همایش فرصتی شد تا اهالی شعر وادب از فضای مجازی در این جمع حضور یابند.

وی در پایان سخن ،از انجمن ادبی خورتاب و مسئول آن اسماعیل مهرانفر و همراهی و همکاری حیدری فرماندار سیاهکل قدردانی کرد و گفت: این همایش را بدون پشتیبان مالی برگزار کردیم و مجمع صنفی عمران و سازندگان ساختمان شهرستان سیاهکل برای برگزاری این همایش ما را یاری کردند.

سپس رحیم حیدری فرماندار شهرستان سیاهکل ضمن خیرمقدم به میهمانان و شرکت کنندگان در این همایش ادبی و فرهنگی، در رابطه با جایگاه شعر در اسلام و اهمیت بالای شعر و شاعران از دیدگاه معصومین (علیهم السلام ) مطالب کوتاهی را بیان نمود. وی در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد که مدعوین ،خاطره ای خوش از این همایش به یادگار ببرند.  

 از جمله برنامه های جنبی این همایش ، اجرای نمایش “پاطاق از زبان برز”  برگزیده جشنواره ملی  تاتر”زاگرس را نجات دهیم “به کارگردانی محمود فرضی نژاد و بازیگری تعدادی از هنرمندان گروه نمایش دیلمون بود که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.

اسامی شاعرانی که به خوانش اشعار خود در این همایش پرداختند به شرح زیر می باشد :

علیرضا آدینه – جواد صابر – محمدعلی حسنلو – حسن آذری – شهریار عطایی علی اسدالهی – رضا ترنیان – مهدی ترمشیر – مازیار عارفانی – مهدی حسین زاده – کیوان ملکی – فهیمه محمودی – سحر اسدی – احسان مهدیان – لیلا مشفق – علی رضا نوری – آرمان میرزانژاد – ستار جانعلی پور – پدرام یگانه – میثاق علی نژاد – مهرداد امیدی – مریم فرجی – آزاده بشارتی – پریچهر مستمند – سیامک عشاقی – محمد رمضانی – مهرگان علیدوست – یلدا حبیبی – سهراب کریمی – کیانا برومند – میثم متاجی – مسعود آهنگری – حسام فتحی پور و شاهین دلبری

در پایان همایش،اسماعیل مهرانفر مسئول انجمن ادبی خورتاب سیاهکل بیانیه همایش «یک پنجره برای دیدن» را قرائت کرد . از نکات جالب این همایش تقدیر از حضور شاعران مدعو با اهدای لوح تقدیر و تندیس یادمان همایش ، سیاه گالش ، اسطوره حافظ احشام حلال گوشت در منطقه دیلمان بود که بسیار مورد توجه مهمانان قرار گرفت. این

تندیس توسط هنرمند سفالگر حسین صداقت طراحی و ساخته شده است.  

_DSC0315_DSC0340_DSC0373 - Copy_DSC0377 - Copy_DSC0380 - Copy_DSC0394 - Copy_DSC0415 - Copy_DSC0419 - Copy_DSC0427 - Copy_DSC0462_DSC04632643

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …