چاپ مطلب چاپ مطلب

بارش برف بخش وسیعی از گیلان را فرا گرفت + تصاویر

به دنبال تغییرات جوی و نفوذ سامانه سرد و بارش زا به سواحل جنوبی دریای خزر، بارش برف و سرما از بامداد روز جمعه شهرستان رشت و بخش های وسیعی از استان گیلان را فرا گرفت.

۱۰۹بازدید|چاپ|کد خبر:۸۶۳۶|دسته خبر:اجتماعی|نظرات۰نظر

به دنبال این تغییرات جوی، بارش برف و سرما که از دیشب در ارتفاعات کوهستانی غرب گیلان و دیگر مناطق کوهستانی استان آغاز شده و اکنون ادامه دارد تمامی مناطق کوهستانی و مرتفع و راههای بین استانی را سفید پوش کرده است.

رییس اداره پیش بینی و هشدار سریع اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در بعضی نقاط ، اعلام کرد: هوای گیلان طی امروز و فردا بین ۱۰ تا ۱۷ درجه با کاهش دما روبرو خواهد بود.

ابوالقاسم شفیعی آسمان امروز گیلان را ابری و طی روز همراه با بارندگی و برف، کاهش دما و وزش باد پیش بینی کرد.

همچنین بر اساس دستور ستاد حوادث مترقبه استان، راهداران و دیگر عوامل از بامداد روز جمعه با حضور در تمامی محورهای مواصلاتی مشغول برف روبی و بازگشایی راه ها در نقاط مختلف استان هستند.

هم اکنون تردد در مناطق مرتفع جاده های غرب گیلان و دیگر جاده های کوهستانی با کندی جریان دارد و راهدارخانه های مستقر در این مسیرها مشغول برفروبی و نمک پاشی جاده ها هستند.

پلیس راه گیلان هم در این خصوص به تمامی رانندگان بویژه مناطق کوهستانی توصیه کرد تا از تجهیزات زمستانی استفاده کرده و در گذر از گردنه های صعب العبور با سرعت مطمئنه از این مناطق گذر کنند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون تمامی راههای ارتباطی استان باز است و عبور و مرور در آنها جریان دارد و رانندگانی که قصد عبور از محورهای مواصلاتی کوهستانی گیلان را دارند خودروهای خود را باید به زنجیز چرخ و وسایل و تجهیزات ایمنی مجهز کنند.

لازم به ذکر است که از اول سال تاکنون برفی در رشت و برخی دیگر از شهرستانها نباریده بود./ایرنا

About

Check Also

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با محوریت مناطق آزاد گامی در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با …

One comment

  1. خدا را شکر از نعمت الهی که فرستاده است
    محصولات کشاورزی را از آفت نجات داده است