چاپ مطلب چاپ مطلب

با تصویب کمیته تنظیم بازار میوه نوروزی گیلان نرخ سیب در گیلان تعدیل شد

همای گیلان:مدیر تعاون روستایی گیلان از تعدیل نرخ سیب از کیلویی ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان با تصویب کمیته راهبردی و تنظیم بازار میوه نوروزی در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس: نرخ سیب در گیلان تعدیل شد

 تیمور رنگیدن پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه نوروزی گیلان با اشاره به استقبال مردم از مراکز تنظیم بازار میوه نوروزی اظهار کرد: نرخ سیب از ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعدیل شده است.

وی از تعدیل ۲۰۰ تومانی نرخ عرضه سیب در مراکز عرضه تنظیم بازار میوه نوروزی در گیلان خبر داد و افزود: مصوبه مذکور به تمام مراکز عرضه در سطح شهر رشت و شهرستان‌های استان ابلاغ شده است.

رنگیدن با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امشب در گیلان بارندگی داریم، تصریح کرد: مراکز عرضه میوه نوروزی سرپناه و فضای مناسبی برای استقرار توزیع‌کنندگان و شهروندان به منظور جلوگیری از آسیب و خیس شدن محصول پیش‌بینی کنند و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

مدیر تعاون روستایی گیلان به توزیع ۶۰۰ تن پرتقال و ۴۰۰ تن سیب در ۴۰ مرکز تنظیم بازار میوه نوروزی استان اشاره کرد و گفت:‌ از ۲۴ اسفند ماه جاری توزیع یک‌هزار تن میوه در استان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه مقدار سیب و پرتقال مورد نیاز در جلسه کمیته راهبردی و تنظیم میوه نوروزی در گیلان برآورد شده است، بیان کرد: سازمان تعاون روستایی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان بازرسی، استانداری گیلان و … از اعضای کمیته مذکور هستند.

رنگیدن تحویل میوه در ۱۶ شهرستان گیلان را از مبادی تعیین‌شده به مراکز شبکه تعاون روستایی عنوان کرد و یادآور شد: میوه مورد نیاز گیلان از استان‌های مازندران و آذربایجان غربی تامین شده است.

مدیر تعاون روستایی گیلان با بیان اینکه در صورت استقبال شهروندان مراکز توزیع در شهرستان‌ها افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: دو تا شش مرکز توزیع در مراکز شهرستان‌ها پیش‌بینی شده است./فارس

 

About سردبیر ارشد

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …