چاپ مطلب چاپ مطلب

با تلاش مأموران پلیس گیلان/ سارق حرفه‌ای با ۴۴ فقره سرقت در رشت دستگیر شد

همای گیلان:ماموران امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان خالکوب علائم شیطان پرستی را در رشت دستگیر کردند.139212271622148602374703

سرهنگ “مهرداد مهرگان رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان در تشریح این خبر گفت: ماموران امنیت عمومی با اطلاع از تبلیغات علایم شیطان پرستی توسط فردی در شهرستان رشت، شناسایی این فرد و دستگیر وی را در دستور کار خود قرار دادند.

مهرداد مهرگان  افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با تحقیقات همه جانبه پلیسی موفق به شناسایی این فرد شده و با دستگیری وی، مقداری از لوازم و وسایل خالکوبی از این متهم کشف کردند.

سرهنگ مهرگان با بیان اینکه این متهم با تبلیغات کار خود در فیسبوک چهره خود را در فضای مجازی پنهان کرده بود، اظهار داشت: متهم پس از خالکوبی علایم شیطان پرستی بر روی بدن افراد مختلف، آن را در معرض دید مشترکان فیسبوک قرار می داد.

به گفته وی، متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانوی به مقام قضایی معرفی شد.

دستگیری سارق مغازه های سکوریت دار با ۴۴ فقره سرقت در رشت

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان از دستگیری سارق مغازه های شیشه سکوریت دار با ۴۴ فقره سابقه سرقت در این شهرستان خبر داد.

فرهاد فلاح‌کریمی اظهار کرد: در پی وقوع سرقت های متعدد مغازه های شیشه سکوریت دار در چند ماهه اخیر در سطح شهر رشت، موضوع دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سارق یا سارقان با باز کردن قفل شیشه سکوریت اقدام به سرقت از داخل مغازه می کردند، افزود: با توجه و شگرد به کار رفته در این سرقتها سریالی بودن این سرقت ها برای پلیس محرز شد.

رئیس پلیس آگاهی خاطر نشان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت با تحقیقات پلیسی به سارق سابقه داری در این خصوص مشکوک شده و این متهم را که مخفیانه به محل سکونت خود تردد داشت، طی یک عملیات غافلگیرانه دریکی ازکوچه های منتهی به منزل وی دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم در مواجهه با دلایل و مستندات بدست آمده پلیس از صحنه های جرم لب به اعتراف گشوده و به ۴۴ فقره سرقت اعتراف کرد، افزود: سارق با یکدستگاه موتورسیکلت در ساعات خلوت با گشودن قفل درب مغازه های شیشه سکوریت دار، اقدام به سرقت از داخل مغازه  می‌کرد.

سرهنگ فلاح کریمی با اشاره به اینکه ۶ متهم و مالخر اموال مسروقه نیز در این خصوص شناسایی و دستگیر شده اند، بیان داشت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات از مالخران مقادیری از اموال مسروقه را کشف و تحویل مالباختگان دادند.

رئیس  پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان در پایان از مغازه داران خواست، آموزش و هشدار های پلیس را جدی بگیرند و در هنگام تعطیلی کوتاه مدت مغازه ها حتما دربهای اصلی مغازه را ببندند و صرفا به بستن قفل درب شیشه سکوریت اکتفا نکنند.

صحت عمل ماموران انتظامی گیلان در رد رشوه  ۶ میلیون ریالی

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان گیلان صحت عمل ماموران انتظامی در رد رشوه  ۶میلیون ریالی در این استان خبر داد.

سرهنگ “حبیب نصیری” رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان گیلان در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر گفت: ماموران بخش انتظامی چابکسر شهرستان رودسر در حین گشت زنی به راننده و سرنشین یکدستگاه خودروی مزدا مشکوک شده و  در تحقیقات از این دو متهم متوجه شرب خمر این متهمان شده و در بازرسی از خودرو نیز مقداری مشروبات الکلی کشف کردند.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه متهمان جهت رهایی از اعمال قانونی دو میلیون ریال به ماموران انتظامی  پیشنهاد کردند، افزود: ماموران انتظامی با صحت عمل ضمن رد رشوه مراتب را صورتجلسه و ضمیمه پرونده این متهمان می‌کنند.

سرهنگ حبیب نصیری مورد دوم رد رشوه را مربوط به ماموران انتظامی شهرستان رشت این استان اعلام نموده و بیان داشت: ماموران انتظامی در بازرسی از فردی، مقداری مواد مخدر شیشه از وی کشف و ضمن دستگیری این متهم با رشوه دو میلیون ریالی وی جهت رهایی از اعمال قانون مواجه شده که مراتب را صورتجلسه و ضمیمه پرونده متهم کردند.

وی سومین مورد از رد رشوه را مختص ماموران انتظامی بخش پره سر شهرستان رضوانشهر دانست و اعلام داشت: ماموران انتظامی سه متهم را در حین استعمال مواد مخدر دستگیر و  با رشوه دو میلیون ریال وجه نقد جهت چشم پوشی از بزه انتسابی متهمان مواجه شد که این ماموران وظیفه شناس مراتب را صورتجلسه کردند.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان یادآور شد: متهمان با صورتجلسه رد رشوه و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند./ پایگاه خبری پلیس گیلان

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …