چاپ مطلب چاپ مطلب

با حضور استاندار گیلان و فرماندار رشت، برگزار شد؛ اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در رشت / استاندار گیلان: جهاد تبیین، بازگوکردن دستاوردهای نظام برای نسل جدید است

استاندار گیلان جهاد تبیین را بازگوکردن دستاوردهای نظام برای نسل جدید دانست و خواستار  ارتقاء سطح سواد رسانه ای در اقشار مختلف جامعه شد و گفت: انعکاس هوشمندانه فعالیت های توسعه محور در جهت روشنگری و امیدآفرینی ضرورت دارد.

همای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان با همراهی دکتر حمید رضا امام پناهی فرماندار رشت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با بیان اینکه حضور مردم در صحنه های مختلف نشان دهنده بصیرت ملت ایران در عرصه‌های مختلف است، گفت: امروز دشمن همه امکانات خود را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته، افزود: کشور در چهل سال اول انقلاب سختی‌های زیادی را متحمل شده اما با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و اتکا بر جوانان، این مسیر را طی کرده و در چهل سال دوم هم باید با تاسی از فرمایشات رهبر انقلاب در مسیر تعالی و توسعه کشور گام برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه استکبار، دیکتاتوری خبری و رسانه ای را در جهان ایجاد کرده است، بیان کرد: رسانه‌های آمریکایی، رژیم صهیونیستی و رژیم آل‌سعود حق انتشار مطلب علیه کشور خود را ندارند ، این درحالیست که شبانه‌روز، هزاران مطلب علیه جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کنند.

* جهاد تبیین، بازگوکردن دستاوردهای نظام برای نسل جدید است

دکتر عباسی با بیان اینکه اجرای فرضیه درست جهاد تبیین بسیاری از توطئه‌های دشمن را برطرف می‌کند ، به تاکیدات ویژه‌ رهبر معظم انقلاب در این خصوص اشاره و تصریح کرد: جهاد تبیین یعنی دستاوردهای نظام را به درستی و برای نسل جدید بازگو کنیم.

وی جهاد تبیین را عاملی مهم برای تنویر افکار عمومی به ویژه نسل جدید با انقلاب اسلامی ایران و کارکردها و استعدادهای آن دانست و افزود: کانون این‌مهم به خوبی در کشور اجرایی نشده و لازم است با تمرکز و توجه بیشتری به این مهم پرداخته شود.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از دلایل ورود دشمن‌ با جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی را ناامیدی از موفقیت در جنگ سخت دانست و گفت: به سبب موفقیت و اقتدار افسران جنگ سخت، دشمن جرات حمله به این نظام مقدس را ندارد؛ از اینرو وارد جنگ ترکیبی و رسانه‌ای شده تا از این طریق بتواند بر قلب و ذهن‌ها نفوذ کند.

* ارتقاء سطح سواد رسانه ای با جدیت دنبال شود

استاندار گیلان با بیان اینکه در کشور هنوز برخی از افراد تفاوت میان نقد منصفانه و تخریب را نمی‌دانند، یادآور شد: با کمک رسانه‌های جریان انقلاب باید تولید محتوای موثر داشت و سواد رسانه را ارتقا بخشید.

دکتر عباسی خلاء سواد رسانه ای را موجب هدف‌گذاری دشمن برای نفوذ به افکار جوانان و نسل جدید خواند و افزود: تا زمانی که در آموزش و پرورش و دانشگاه ها به جهاد تبیین و سواد رسانه ای نپردازند ، موفقیتی در امر تبیین و روشنگری به دست نمی آید.

وی با گله‌مندی از عدم بازگو کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته بیان کرد: ما به کشور و آینده این نظام و روشنگری راه و سیره شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی امید داریم ‌ولی هنوز برخی از رسانه‌های داخلی دستاوردهای دولت و انقلاب را وارونه جلوه می‌دهند.

* ضرورت انعکاس هوشمندانه فعالیت های توسعه محور در جهت روشنگری و امیدآفرینی

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات موثر دولت در یکسال گذشته در راستای خنثی‌سازی سیاست‌های تحریمی دشمن ، تصریح کرد: دولت در یک سال گذشته، اقدامات و دستاوردهای خوبی داشته که دشمن را ناامید کرده و به سبب دشمنان برای تخریب این اقدامات گسترده می کوشد تا نقاط ضعف ایران اسلامی و مسئولان نظام را برجسته کند.

وی بر لزوم هم افزایی مردم و مسئولین و انعکاس هوشمندانه فعالیت های توسعه محور در همه حوزه ها تاکید و تصریح کرد: روشنگری و ایجاد امید در جامعه نیاز امروز ایران اسلامی است.

با کانال همای خبر همراه باشیدhttp://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد: حمایت جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران حوزه زیتون استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد: حمایت جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران حوزه زیتون …