چاپ مطلب چاپ مطلب

با حضور دادستان لاهیجان؛ پائین کشیدن تابلوی «باستی هیلز» لاهیجان+ تصاویر

همای گیلان، یک روز پس از انتشار گزارشی درباره کوچه ای با خانه های لاکچری در کوهبیجار که ورود افراد متفرقه در آن ممنوع می باشد، عصر امروز به دستور رضارحمانی دادستان شهرستان لاهیجان،این تابلو به پایین کشیده شد.

دادستان لاهیجان، نیروی انتظامی و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در محل حضور داشتند.

به نقل از خبرگزاری دانشجو، جعفری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان از تلاش‌ها و پیگیری‌های دانشجویان و هماهنگی ها با دادستانی لاهیجان می گوید. او گفته صبح امروز تیمی از دانشجویان همراه با دادستان در این محل حضور یافتند؛ اما تابلویی در کار نبود. گویا برخی از حضور دادستان در منطقه خبردار شدند و حالا این تابلو از این محل برداشته شده. اینکه چه کسی اینکار را انجام داده و اینکه توسط اهالی منطقه و یا مالکان صورت گرفته، مشخص نیست!

دانشجویان بسیجی تابلوی «باستی هیلز» لاهیجان را پایین آوردند

دانشجویان با همراهی دادستان و یکی از افراد مطلع روستا، سری به دیگر محل های این روستا زدند. کوچه دیگری هم با تابلو، از مردم جدا شده بود. این کوچه به دلیل اینکه یکی از افراد غیربومی که گیلانی هم نیست، مقدار بالایی از این زمین ها را خریداری کرده و البته نه همه زمینها، با تابلو از روستا جدا شده؛ این در حالی است که این کوچه محل رفت و آمد مردم روستاست و برخی مردم روستا در این منطقه زمین دارند.

دانشجویان بسیجی تابلوی «باستی هیلز» لاهیجان را پایین آوردند

حالا دادستان دستور پایین آوردن تابلو را داده و دانشجویان بسیجی در حضور نماینده نیروی انتظامی این تابلو را از محل درآوردند و این کوچه نیز همانند دیگر کوچه های روستا برای رفت و آمد اهالی آزاد است.

دانشجویان بسیجی تابلوی «باستی هیلز» لاهیجان را پایین آوردند / اندر حکایات منطقه‌های خاص ویژه آدم‌های خاص!

جعفری می گوید: دادستان با یکی از اهالی منطقه صحبت کرده و گفته کسانی که به دلیل این تابلو نمی توانستند به زمین های خود وارد شوند، می توانند برای این موضوع از مالکان شکایت کنند. همچنین رحمانی، دادستان شهرستان لاهیجان از پیگیری دانشجویان بسیجی تشکر کرد و از آنها خواست که برای افشای این گونه تخلفات همراه دادستانی باشند و موراد را گزارش دهند. به گفته او، این پیگیری ها لرزه به تن متخلفان انداخته است و قطعا پیگیری های دانشجویان جلوی اینگونه تخلفات را خواهد گرفت.

دانشجویان بسیجی تابلوی «باستی هیلز» لاهیجان را پایین آوردند

رحمانی همچنین از تخلف صورت گرفته به سرایداری که برای این منطقه به ظاهر شخصی گماشته شده بود، سخن گفت و به او تذکر داد که این موضوع نباید تکرار شود. او گفته که مردم می توانند همانند دیگر قسمتهای روستا از این محل عبور کنند.

اما مسئول بسیج دانشگاه آزاد لاهیجان از ادامه همراهی دانشجویان با دادستان در شهر گفت. او می گوید: در همین گشت و گذار در شهر دانشجویان از باغ‌های چایی سخن گفتند که بدون علت می سوزند و بعد از مدتی تبدیل به یک ویلای شیک می شوند؛ زمینهای کشاورزی که با یک آتش سوزی سوری، تغییر کاربری می دهند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …