چاپ مطلب چاپ مطلب

بخشدار بندر کیاشهردر گفتگو با همای گیلان در خصوص اقدامات خود چه می گوید

اختصاصی همای گیلان:کیاشهرازجمله بخش های زیبای استان گیلان است که بیش از هر منطقه ای قابلیت ترقی وپیشرفت را دارد این بخش به یمن قرار داشتن در کنار ساحل زیبا هر ساله هزاران گردشگر را در دل خود جا می دهد روستاهای زیبا ،مردمان خونگرم ومهمان نواز،یکی دیگرویژگی های این بخش است برای مطلع شدن از امکاناتی که دولت مردان در اختیار مردم این بخش  قرار داده اند گفتگویی به صورت سوال جواب با قربان خوشحال دهکاء ترتیب داده ایم  که با هم آن را می خوانیم:

DSCN0938

س- آقای بخشدار ضمن معرفی خود بفرمایید این بخش چقدر جمعیت ، دارای چند روستا ، چند دهیاری می باشد؟

قربان خوشحال دهکاء هستم ،  بخشدار بندر کیاشهر و رشته تحصیلی  ام مدیریت دولتی است  ، جمعیت بندر کیاشهر ۳۴۰۰۰ نفرمی باشد

روستاهای این  بخش به دلیل قرار گرفتن در  حاشیه دریای خزر و رودخانه سفید رود از موقعیت گردشگری ویژه ایی برخوردار ند،همچنین این بخش  دارای ۲۷ دهیاری و ۳۴ شورای اسلامی می باشد.

س- وضعیت راه های روستاهایی چگونه است؟ چقدر آسفالت ، چقدر فاقد آسفالت و چقدر در شرف آسفالت هستند؟

اکثر راه های دسترسی بین روستایی دارای آسفالت هستند که از این میان رودپشت و محسن آباد دستک در دست آسفالت می باشد.

س- در زمینه آب آشامیدنی و گاز روستاها هم توضیح بفرمایید

بخش بندر کیاشهر از دو دهستان دهکاء و دهسر تشکیل شده که اکثر روستاهای دهستان دهسر از نعمت گاز و آب شرب روستایی بهره مند می باشند.

س- در مورد وضعیت جاده آستانه به بنر کیاشهر توضیح بفرمایید. چقدر از این مسیر تعریض و بازگشایی و آسفالت شد و باقیدر چه وضعیتی قرار دارد؟

پروژه ۴ بانده کردن آستانه به بندر  کیاشهر حدود ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حدود ۷۰ هزار میلیون ریال اعتبار جهت تکمیل پروژه نیازمند می باشد ، پروژه ۱۷ کیلومتر بوده که ۲ کیلومتر آن آماده شده است.

س- مهمترین مسائل بخش بندر کیاشهر ؟

شهرستان نشدن بخش بندر کیاشهر، گاز دارنبودن  روستاهای دهستان دهکاء و یک روستای دهسر،عدم برخورداری روستاهای دهستان دهکاء از آب آشامیدنی و عمران شهری بندر کیاشهر.

س- طی مدت بخشداری شما مهمترین کارهایی که انجام داده اید چه بود؟

پیگیری بستن قرار داد جهت شروع عملیات احداث شبکه گاز در روستاها، پیگیری بستن قرار داد جهت شروع عملیات احداث شبکه آب در روستاها، آسفالت محور اصلی بین روستاهای پایین  رودپشت – محسن آباد دستک، تعریض و احداث کانیور و آسفالت محور اصلی داخل بازار روستای دستک، احداث پل و تعریض در روستای انبارس، احداث ساختمان دهیاری روستای لب دریا و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در سالکده و انبارسر

س- وضعیت احداث اداره بنادر و کشتیرانی به کجا رسید؟

اداره بنادر علی رغم وعده هایی که دادند و حسب آن عرصه ۲۱ هکتاری شیلات به آن اداره کل واگذار گردید ولی تاکنون هیچگونه اقدامی در راستای رشد بندر صورت نداده که پیرو بستن راه ورودی نیز اعتراضات مردمی را در برداشت که از طریق مقامات قضایی این درب ورودی مردم به دریا نیز باز شد و از مدیر کل بنادر و کشتیرانی تقاضا دارم حسب قول هایی که به مردم فهیم بندر کیاشهر داده اند به وعده های خود جامه عمل پوشانده و مردم را از این بد بینی و سردرگمی در آورند.

About سردبیر ارشد

Check Also

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی روز سه شنبه طی مراسمی در اتاق بازرگانی گیلان تجلیل شدند

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی …

One comment

  1. علی فکری نژاد

    از زحمات بی دریغ شما کمال تشکر و قدر دانی را داریم