چاپ مطلب چاپ مطلب

بخشدار خمام مطرح کرد : مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی به‌عنوان بخشی‌از برنامه‌های عمرانی اولویت‌دار قرار گیرد

خمام - مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی به‌عنوان بخشی‌از برنامه‌های عمرانی اولویت‌دار قرار گیرد

رضا مهدوی، گفت : ادارات و دستگاه‌های دولتی به ساماندهی و مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی برای معلولان و سالمندان مکلف شده‌اند.

همای گیلان، بخشدار خمام روز گذشته در جلسه ستاد اجرای طرح مناسب‌سازی فضای اداری که با حضور نماینده فرمانداری، معاونت بهزیستی شهرستان رشت و مسوولان محلی در سالن کنفرانس بخشداری برگزار شد، عنوان کرد : ادارات و دستگاه‌های دولتی به ساماندهی و مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی برای معلولان و سالمندان مکلف شده‌اند.

رضا مهدوی با تاکید بر اینکه دولت برای سال ۹۸ ادارات و دستگاه‌های دولتی را مکلف نموده تا مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی را به عنوان بخشی از برنامه‌های عمرانی اولویت‌دار قرار دهند، تصریح کرد : در بسیاری از موارد جانبازان، معلولین و افراد سالمند و کم‌توان در مراجعه به ادارات مختلف و انجام امور با مشکل مواجه هستند، لذا این دستورالعمل به‌صورت جامع و کامل تمامی مشکلات را در نظر گرفته است.
این‌مسوول با اشاره به ارزیابی مسوولان بهزیستی شهرستان رشت از فضای ادارات، شهرداری و پارک‌‌های خمام، اذعان داشت : چک لیست‌هایی به‌منظور ارزیابی بر اساس آیتم‌های مختلف تهیه شده و درخصوص موارد ارجاع شده باید در بازه‌های زمانی مشخص اقدام گردد.
به گفته‌ی مهدوی، مناسب‌سازی فضاهای شهری به منظور بهره‌مندی جانبازان و معلولان از خدمات و امکانات اداری و عمومی، حق شهروندی این‌قشر مهم از جامعه است.

خمام نیوز

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مسوول نمایندگی ولی فقیه در دانشکده هوا فضای سپاه: «شهید رییسی» مزد یک عمر مجاهدت خود را از امام رضا (ع) گرفت

حجت‌الاسلام نعمت الله فخری عصر شنبه در مراسم یادبود سیدالشهدای خدمت و همراهانش در مسجد …