چاپ مطلب چاپ مطلب

بخشنامه‌ای که فانی را در معرض اعتراض‌های مربیان پیش‌دبستانی قرار داد

همای گیلان:عصر امروز در حاشیه سفر وزیر آموزش و پرورش به گیلان عده‌ای از مربیان خانم پیش‌دبستانی که در مناطق بسیار محروم این استان بدون هیچ چشمداشتی در حال فعالیت هستند تقاضای دیدار با وزیر را داشتند که میسر نشد.137113_PhotoA

یکی از این معلمان پس از برگزاری نشست فرهنگیان با وزیر مربوطه در دهکده ساحلی بندر انزلی به نمایندگی از دیگران با حالتی گریان و ملتمسانه با زحمت موفق به دیدار با جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شد و او را به سمت جلوی درب ورودی مجتمع فرهنگی در جمع دیگر مربیان آورد تا همه مشکلات خود را از نزدیک با این نماینده در میان بگذارند.

به گزارش فارس، درخواست این دسته از معلمان به بخشنامه جدید آموزش و پرورش در زمینه جذب مربیان پیش‌دبستانی و مربیان بهداشت بوده است.

طبق قانون مصوب مجلس تمام مربیان پیش‌دبستانی طی برگزاری آزمون باید استخدام آموزش و پرورش شوند، اما با صدور این بخشنامه برای جذب این معلمان استثناهایی لحاظ شده که موجی از اعتراض‌ها را برانگیخته است.

در بخشنامه جدید تنها تعداد محدودی از مربیان که تا سال ۹۰ دارای چهار سال سابقه و دارای مدرک کارشناسی هستند و یا معلمانی که با مدرک فوق دیپلم تا سال ۹۰ دارای پنج سال سابقه کار دارند جذب می‌شوند.

بسیاری از معلمان که از سال ۸۷ به بعد مشغول فعالیت هستند مشمول این مصوبه نمی‌شوند در حالی که همچنان در حال فعالیت هستند.

بازخوانی این مصوبات و تغییر و یا انجام اصلاحات لازم در بخش جذب مربیان پیش‌دبستانی و مربیان بهداشت از سال ۸۵ تا ۹۳ و تبعیض قایل نشدن بین معلمان برای جذب در آموزش و پرورش، مهم‌ترین درخواست این گروه از معلمان معترض از وزیر مربوطه و نمایندگان مجلس بود.

این موضوع در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با حضور علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در مجتمع دهکده ساحلی بندرانزلی مطرح شد.

 

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …