چاپ مطلب چاپ مطلب

بدهی بازنشستگان گیلان پرداخت شد/فرهنگ‌سازی عمومی در مدیریت استانی پیگیری شود

همای گیلان:استاندار گیلان به اقدام‌های خوب انجام شده در پایان سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: تمام بدهی بازنشستگان در سال‌های ۹۲، ۹۱ و سال‌های ماقبل آن که از بودجه استانی استفاده می‌کردند پرداخت شده است و هیچ طلبی ندارند.13921205000561_PhotoA

*فرهنگ پایه تمام حرکت‌های اجتماعی است

نجفی در ادامه با تاکید بر توجه ویژه به فرهنگ و آموزش و پرورش در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، بیان کرد: فرهنگ پایه تمام حرکت‌های اجتماعی است و این موضوع از آموزش و پرورش نشأت می‌گیرد.

استاندار گیلان خواستار نهادینه شدن فرهنگ در جامعه شد و تصریح کرد: پایداری تعلیم و تربیت به عهده آموزش و پرورش است.

وی به تلاش ویژه آموزش و پرورش گیلان در نهادینه شدن فرهنگ در جامعه اشاره کرد و گفت: فعالیت‌ها باید براساس کرامت افراد و ارزش گذاشتن به رسالت انسانی باشد.

نجفی با بیان اینکه اگر به آموزش و پرورش توجه نشود مصیبت‌ها را در جامعه می‌بینیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نیازمند برنامه‌ریزی است.

*فرهنگ‌سازی عمومی در مدیریت استانی پیگیری شود

استاندار گیلان بر برگزاری جلسه‌های آموزش و پرورش به صورت ماهانه تاکید کرد و یادآور شد: فرهنگ‌سازی عمومی و نهادینه شدن فرهنگ در مدیریت استانی باید در جلسه شورای آموزش و پرورش پیگیری شود.

وی با اشاره به حضور خودجوش مردم در عاشورای حسینی (ع) و ولادت حضرت مهدی (عج)، اظهار کرد: ارزش و جایگاه معلم باید در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه شود.

نجفی بر حمایت فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران در احترام به جایگاه معلم تاکید کرد و افزود: مسئولان باید بتوانند جامعه را در گسترش عدالت اجتماعی و برطرف شدن تبعیض هدایت کنند.

این مسئول با بیان اینکه آرامش و امید باید در گیلان پر بار شود، تصریح کرد: احساس آرامش در استان و کشور ایجاد شده و جامعه فرهنگی می‌تواند به این آرامش دوام و قوام دهد.

استاندار گیلان به همکاری خوب مدیران در بحران‌ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته آموزش و پرورش همکاری خوبی در برطرف شدن بحران برف با دیگر دستگاه‌ها در گیلان انجام داد.

وی جمع‌آوری پسماند را نیازمند عزم عمومی و فرهنگ‌سازی در جامعه خواند و بیان کرد: فضای جمع‌آوری پسماند با همکاری مردم و مسئولان اکنون در شهرها متفاوت شده است.

نجفی خواستار فعال شدن آموزش و پرورش در نهادینه شدن فرهنگ جمع‌آوری پسماند در جامعه شد و خاطرنشان کرد: باور جمع‌آوری پسماند باید در دانش‌آموزان نهادینه شود.

استاندار گیلان با تاکید بر سرمایه‌گذاری در زمینه فرهنگ، یادآور شد: فعالیت‌ها در آموزش و پرورش جامعه را در مقابل تهدیدها واکسینه می‌کند.

وی زیباسازی شهری را نیازمند ایجاد فرهنگ عمومی در جامعه خواند و اظهار کرد: حفظ اموال عمومی باید در جامعه نهادینه شود.

نجفی ترویج فرهنگ حلال و حرام در خانواده‌ها را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: گاهی اتفاق‌هایی در جامعه می‌بینیم که ارزش‌ها را پشت سر می‌گذارد.

استاندار گیلان در پایان خواستار تکریم بازنشستگان در برنامه‌ها شد و بیان کرد: دیدار با خانواده شهدا و فرهیختگان فرهنگی در هفته معلم انجام شود./تدبیر شرق

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …