چاپ مطلب چاپ مطلب

برای ذبح اسلامی و بهداشتی در عید قربان؛ کشتارگاه صنعتی دام در رشت بصورت رایگان به شهروندان خدمات رسانی می کند

همای گیلان:معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تمهیدات لازم برای عرضه دام زنده در آستانه عید قربان و همکاری کشتارگاه صنعتی برای ذبح رایگان دام در رشت خبر داد.

index
مجید زیرک با اشاره به عرضه دام زنده در آستانه عید قربان گفت: ۲ مکان با همکاری شهرداری رشت و ۵ مکان با همکاری اصناف و اتحادیه قصابان رشت در شهرستان رشت برای استقرار عرضه کنندگان دام زنده جانمایی شده است.
وی مکان های تعیین شده توسط شهرداری برای عرضه دام زنده را در جاده تهران، جنب باغ رضوان با ۳۰ غرفه و جاده جیرده با ۱۴۰ غرفه عنوان کرد و افزود: مکان های عرضه دام زنده توسط اصناف در کیلومتر یک جاده جیرده، ۲ مکان در پاچ کنار انتهای پیرکلاچای، جاده سراوان به فومن جنب کشتارگاه صنعتی رشت و جاده کوچصفهان روبروی سه راه جعفرآباد می باشد.
وی افزود: به منظور رعایت موازین شرعی در ذبح اسلامی و رعایت اصول بهداشتی کشتارگاه صنعتی رشت آمادگی دارد بصورت رایگان نسبت به ذبح قربانی و بسته بندی آن ها با شهروندان همکاری کند. معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه از لزوم استقرار عرضه کنندگان دام زنده در اماکن یاد شده خبر داد و افزود: عرضه دام زنده و کشتار آن در سطح شهر ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی با اشاره به اتمام مراحل ساخت میدان دام جنب کشتارگاه صنعتی استان و ساماندهی مراکزعرضه دام زنده گفت: از ابتدای سال آینده تمامی فروشندگان دام زنده در رشت می بایست در این مکان استقرار یابند در غیر اینصورت صدور و تمدید پروانه کسب برای متقاضیان امکان پذیر نخواهد بود.
زیرک از انجام گشت مشترک بازرسان اتاق اصناف مرکز استان، مرکز بهداشت، محیط زیست، نیروی انتظامی و دامپزشکی در عید قربان خبر داد و تصریح کرد: شهروندان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم استقرار فروشندگان دام زنده در مکان های تعیین شده، عدم رعایت موازین ذبح بهداشتی و اسلامی می توانند با سامانه ستاد خبری ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا شماره تلفن ۳۳۱۲۵۴۴۴ اتاق اصناف شهرستان رشت تماس حاصل نمایند.

About سردبیر ارشد

Check Also

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان شهید سلیمانی و تعارضات مرتبط با تملکها و تغییر کاربری های حریم کانال ژ۵  انجام شد /

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان …