چاپ مطلب چاپ مطلب

برگزار کننده سخنرانی احمدی نژاد در رشت چه کسانی هستند؟

 
 

امام جماعت مسجد فاطمه زهرا(س) مسکن مهر رشت خاطرنشان کرد: در مورد سخنرانی آقای احمدی نژاد هم معتقدم بستگی دارد چه حرف هایی بزند. اگر موضع حرفهای آقای احمدی نژاد روز جمعه خطاب به رهبری باشد مطمئن باشید اولین کسی که ایشان را مواخذه کند خود من هستم. اگر هم بخواهند امنیت جامعه را هدف قرار بگیرند بازهم اولین اعتراض کننده بنده هستم و تعارف با کسی نداریم.

همای گیلان به نقل از گیل خبر روز گذشته  از سوی ستاد استقبال از محمود احمدی نژاد اعلام شد که روز جمعه ساعت ۱۵ رئیس جمهور سابق ایران در مسجد فاطمه زهرا(س) مسکن مهر سخنرانی خواهد کرد. در روزهایی که احمدی نژاد به واسطه انتقادات تندش از سوی جریانات مختلف سیاسی مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته است این که چه کسانی برگزار کننده این سخنرانی در رشت خواهند بود و او در این سخنرانی به مناسبت پیروزی انقلاب چه سخنانی را بر زبان می آورد گمانه زن های مختلفی را ایجاد کرده است.

وقتی صحبت از گیلان و احمدی نژاد می رود بسیاری از نگاه ها به سمت معاون گیلانی ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور سابق می رود. محمد شیخان که هنوز ارتباطات خود را رئیس جمهور سابق و اسفندیار رحیم مشایی دارد. او داماد ولی الله عظمتی فرماندار اسبق رشت و از کاندیداهای جریان اصولگرایان در انتخابات گذشته مجلس بود و بسیاری او را از عوامل اصلی حلقه ارتباط گیلان با احمدی نژاد می دانند. ولی آیا هنوز از میان مسئولان سابق دولت احمدی نژاد و یارانش در گذشته کسی او را همچنان حمایت می کند. آن هم در شرایطی که حمایت از مواضع احمدی نژاد دیگر به مانند سابق جزوء سوابق ارزشی محسوب نمی شود.

برگزار کننده سخنرانی احمدی نژاد در رشت چه کسی است؟

معاون سیاسی فرمانداری رشت در گفتگو با گیل خبر در مورد سخنرانی احمدی نژاد با تایید کسب مجوزات لازم این سخنرانی و حفظ امنیت آن ابراز داشت: «برای برپائی مجوز این سخنرانی امام جماعت مسجد مسکن مهر رشت با ما مکاتبات لازم را انجام دادو مراحل ان طی شد.» اما امام جماعت مسجد بزرگ مسکن مهر رشت چه کسی است؟

حجت الاسلام طه حضرت حجت از فعالان فرهنگی مذهبی شهر رشت که در انتخابات شورای گذشته به نفع امیرحسین علوی انصراف خود را اعلام داشته بود و از جمله واعظین جوان و شاخص شهرستان محسوب می شود که امام جمعه بزرگترین مسجد مسکن مهر رشت را نیز بر عهده دارد. این که آیا او با توجه به مواضع چند مدت اخیر احمدی نژاد به وِیژه در ایام انتخابات، و سخنرانی ها علیه بعضی مسئولین نظام از احمدی نژاد دفاع می کند موضوعی بود که گیل خبر در گفت و گو با او آن را بررسی کرد.

حجت الاسلام طه حضرت حجت با رد این که این سخنرانی توسط هیات امنای مسجد و یا خود برپا شده است ابراز داشت: مسجد ما بزرگترین مسجد مسکن مهر است و مسکن مهر هم توسط خود ایشان ساخته شده برای همین احتمالا برای همین برگزار کنندگان اصلی آن اینجا را انتخاب کردند و هیات امنا و من هیچ دخالتی در برگزاری این مراسم نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مواضع اخیر احمدی نژاد سخنان او را تایید می کنید ابراز داشت: معیار حال افراد است، من خیلی انتقادات شدیدی به آقای احمدی نژاد دارم . با این حال من نه اصلاح طلبم و نه اصولگرا ، من مسلمان ولایتمدار هستم. برای من فرقی نمی کند چه کسی باشد. باید آدم نگاه کند که هر فردی چه می گوید. معتقدم اگر یک اصولگرایی می بیند اصلاح طلبی خودب حرف می زند و به دلیل اصولگرایی حرفش را رد کند این مسلمانی نیست و بر عکس، معتقدم باید مسلمانی کرد.

امام جماعت مسجد فاطمه زهرا(س) مسکن مهر رشت خاطرنشان کرد: در مورد سخنرانی آقای احمدی نژاد هم معتقدم بستگی دارد چه حرف هایی بزند. اگر موضع حرفهای آقای احمدی نژاد روز جمعه خطاب به رهبری باشد مطمئن باشید اولین کسی که ایشان را مواخذه کند خود من هستم. اگر هم بخواهند امنیت جامعه را هدف قرار بگیرند بازهم اولین اعتراض کننده بنده هستم و تعارف با کسی نداریم.

وی در پایان در مورد برگزار کنندگان اصلی مراسم نیز گفت: برگزار کننده اصلی آن از تهران هستند. وی در مورد این که آیا آقای شیخان از بانیان سخنرانی است نیز بیان داشت: آقای شیخان را اصلا نمی شناسم و تا حالا چنین اسمی را نشنیده ام و ما نیز برگزار کننده اصلی نیستیم.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …

One comment

  1. درود بر احمدی نژاد . این تخریب کردن ها و حاشیه سازی ها هیچ تاثیری روی محبوبیتش نداره