چاپ مطلب چاپ مطلب

بنیاد مستضعفان سیمان رایگان بین سیل زدگان توزیع می کند/ بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی نیازمند تعمیرات است

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن کشور گفت که بر اثر جاری شدن سیلاب بیش از ۲۵ هزار واحد مسکونی در استان‌هایی که درگیر بارندگی شدید و سیلاب بودند، تخریب شده است.


همای گیلان، هادی درفشی در شهرستان سیمرغ مازندران افزود: همچنین بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در استان‌هایی که درگیر سیلاب بوده اند، نیازمند تعمیرات است.

وی گفت: البته این آمار اولیه است و بعد از فروکش کردن سیلاب می‌توانیم آمار قطعی میزان خسارت‌های وارده به واحد‌های مسکونی و تجاری را اعلام کنیم.

معاون بنیاد مسکن کشور استان‌های درگیر سیلاب را مازندران، گلستان، خراسان شمالی، گیلان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان اعلام کرد.

درفشی در خصوص ساخت واحد‌های خسارت دیده در استان مازندران هم گفت: پیش بینی بنیاد مسکن برای بازسازی واحد‌های خسارت دیده سیل در استان مازندران حداکثر تا شهریور ماه است.

وی افزود: آنچه برای ما مهم است مشارکت مردمی است و همچنین واحد‌هایی که نیازمند کمک بیشتر باشد از کمک خیرین و سپاه برای ساخت آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن گفت: از طرف بنیاد مسکن برای روستا‌ها وام ۴۰ میلیون تومانی با دوره بازپرداخت ۱۵ ساله و سود چهار درصد تعریف شده است./

سیمان خبر

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …