چاپ مطلب چاپ مطلب

تجلیل از شاعر گیلکی سرای لاهیجانی به مناسبت ١۴ تیر روز قلم

به مناسبت ١۴ تیر روز قلم از حسین وثوقی شاعر گیلکی سرای لاهیجانی تجلیل به عمل می آید.همای گیلان، به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ؛ به مناسبت ١۴ تیر روز قلم از حسین وثوقی شاعر گیلکی سرای لاهیجانی با حضور اساتید مهمان حسن فرهنگ فر و احمد پر مهر تجلیل به عمل می آید.

این ویژه برنامه روز پنج شنبه ١۴ تیر ساعت ١٨ در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاداسلامی لاهیجان برگزار خواهدشد.

حسین وثوقی رودبنه ای متولد ١٣٢٧ و لیسانس فقه و مبانی اسلامی از دانشگاه فردوسی است او در سال ١٣۵٢ به استخدام اموزش و پرورش لاهیجان در آمد .

وثوقی از شاعران پیشکسوت و پیشرو گیلکی سرای شرق گیلان است که اشعار فراوانی به گیلکی دارد که بیشتر به سبک کلاسیک می باشد و در قالب غزل ، مسمط ، دوبیتی و رباعی و …سروده شده است .

اشعار وثوقی بیشتر دارای مضامین اجتماعی است و دراشعار گیلکی همواره سعی کرده واژه هایی را که به فراموشی سپرده شده را بکارگیرد. از وی در سال ١٣٨٣ کتاب شعری با نام « در حریم سپید شب» توسط انتشارات حق شناس به چاپ رسیده است که تمامی اشعار این کتاب شعرهایی نوی است که در قالب کلاسیک و هم به سبک نیمایی و بفارسی سروده شده است .

ورود علاقمندان به ادبیات در این برنامه آزاد می باشد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

انتشار گزارش مکتوب سید شمس شفیعی عضو شورا و رئیس کمیسسون برنامه بودجه و امور حقوقی شورای شهر رشت به مناسبت هفته کتابخوانی و روز کتابدار

گزارش مکتوب سید شمس شفیعی عضو شورا و رئیس کمیسسون برنامه بودجه و امور حقوقی …