چاپ مطلب چاپ مطلب

تجلیل از شاعر گیلکی سرای لاهیجانی به مناسبت ١۴ تیر روز قلم

به مناسبت ١۴ تیر روز قلم از حسین وثوقی رودبنه شاعر گیلکی سرای لاهیجانی تجلیل به عمل آمد.

همای گیلان، به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ؛ به مناسبت ١۴ تیر روز قلم از حسین وثوقی شاعر گیلکی سرای لاهیجانی با حضور آریا جهانگیری معاون عمرانی فرمانداری ، محمد رحمتی رئیس اداره آموزش و پرورش ، حسن فرهنگ فر ، احمد پر مهر ،محسن فلاح بافکر،علی صبوری،علی عابدی،حبیب اسماعیلی،شجاع الدین طایفه و جمعی کثیری از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان لاهیجان تجلیل به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم نگارنادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان، به معرفی حسین وثوقی پرداخت و پس ازآن احمد پور مهر و علی اکبر شاهانی مقدم و حسن فرهنگ فر از اهالی فرهنگ و هنر لاهیجان به بیان خاطراتی از زندگی وثوقی پرداختندو اشعاری را از وی خوانش کردند.

در ادامه قطعه ای موسیقی توسط مریم موسوی و امین جمالی به خوانندگی فیض اله نیک سیرت برای حضار اجرا شد.

پس از آن این شاعر گیلکی سرای لاهیجانی قطعاتی از اشعارش را خوانش کردو در پایان نگارنادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد سالامی لاهیجان با تقدیم لوحی از وی قدر دانی کرد.

این ویژه برنامه روز پنج شنبه ١۴ تیر ساعت ١٨ در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاداسلامی لاهیجان برگزار شد.

حسین وثوقی رودبنه ای متولد ١٣٢٧ و لیسانس فقه و مبانی اسلامی از دانشگاه فردوسی است او در سال ١٣۵٢ به استخدام اموزش و پرورش لاهیجان در آمد .

وثوقی از شاعران پیشکسوت گیلکی سرای شرق گیلان است که اشعار فراوانی به گیلکی دارد که بیشتر به سبک کلاسیک می باشد و در قالب غزل ، مسمط ، دوبیتی و رباعی و …سروده شده است .

اشعار وثوقی بیشتر دارای مضامین اجتماعی است و دراشعار گیلکی همواره سعی کرده واژه هایی را که به فراموشی سپرده شده را بکارگیرد. از وی در سال ١٣٨٣ کتاب شعری با نام « در حریم سپید شب» توسط انتشارات حق شناس به چاپ رسیده است که تمامی اشعار این کتاب شعرهایی نوی است که در قالب کلاسیک و هم به سبک نیمایی و بفارسی سروده شده است .

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مهندس ریاضی: ورود به معماری سازمانی مطابق با فناوری، پیش نیاز اصلی تحول دیجیتال برای مجموعه مخابرات است

مهندس ریاضی: ورود به معماری سازمانی مطابق با فناوری، پیش نیاز اصلی تحول دیجیتال برای …