چاپ مطلب چاپ مطلب

ترافیک سنگین/ مسافران کنار جاده‌ ها پارک کردند!

همای گیلان: سردار مهماندار رئیس پلیس راه کشور امروز در برنامه شبکه خبر با تشریح وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار داشت:‌ یکی از بی‌سابقه‌ترین سفرها را در چند سال گذشته شاهد هستیم به‌گونه‌ای که سه شبانه روز است در برخی از محورهای مواصلاتی کشور شاهد ترافیک سنگین هستیم.

 IMG16595366

وی افزود: همچنان در برخی از محورها به‌ویژه محورهای شمالی کشور از جمله فیروزکوه، هراز و چالوس ترافیک سنگین وجود دارد و دیگر گنجایشی برای عبور خودروها وجود ندارد.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به ترافیک سنگین در محورهای کرج ــ چالوس، رشت ــ قزوین، فیروزکوه و پل زنگوله در مازندران گفت:‌ در آزادراه قزوین ــ رشت،‌ قزوین ــ زنجان،‌کرج ــ قزوین، تهران ــ قم، محور فیروزکوه محدوده پل‌سفید و سوادکوه نیز شاهد ترافیک نیمه‌سنگین هستیم.

سردار مهماندار ادامه داد: محور کرج ــ چالوس به‌مدت ۳۶ ساعت یک‌طرفه بود اما از ساعت ۷ صبح امروز به‌صورت دو طرفه اعلام شد ولی باز هم همچنان شاهد ترافیک سنگین در این محور هستیم.

رئیس پلیس راه کشور افزود: به‌دلیل سنگینی ترافیک، راه‌های کشور دیگر گنجایش ندارند و شاهد هستیم که بسیاری از راننده‌ها کنار جاده توقف کرده‌اند.

وی با توصیه به رانندگانی که در ترافیک گرفتار هستند، گفت:‌ رانندگان را به صبر و حوصله و مدیریت زمان سفر توصیه می‌کنم به‌گونه‌ای که قبل از سفر با مرکز اطلاعات پلیس راه کشور با شماره ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس بگیرند تا از وضعیت ترافیکی جاده‌ها مطلع شوند.

سردار مهماندار بیان کرد: از هموطنان درخواست می‌کنیم، زمان بازگشت خود از سفر را به روز جمعه موکول نکنند چون برای این روز نیز وضعیت ترافیکی سنگینی پیش‌بینی می‌شود؛ بهتر است رانندگان از فردا اقدام به بازگشت  از سفر کرده و اگر عجله‌ای ندارند از فرصت روز شنبه برای بازگشت استفاده کنند.

 رئیس پلیس راه کشور درخصوص برخورد با رانندگان متخلف گفت: با رانندگانی که اقدام به تخلفاتی همچون سبقت غیرمجاز یا عبور از شانه راه در محورهای کوهستانی و کم‌عرض می‌کنند برخورد جدی خواهد شد. در سایر محورهای مواصلاتی اگر راننده مرتکب دو تخلف حادثه‌ساز شود خودروی وی تا ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …