چاپ مطلب چاپ مطلب

تمرین اتحاد برای نجات جان یک اعدامی ؛ “مرا اعدام مکن مادر” / عضو سابق شورای شهر رشت درگذشت / اعترافات تلخ رئیس مجمع نمایندگان گیلان ؛ همه چیز در اندازه رویا مطرح می‌شود ؛ چگونه باید منکر وجود پول‌های کثیف باشیم؟ / ساخت بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی در لاهیجان

همای گیلان: تمرین اتحاد برای نجات جان یک اعدامی ؛ “مرا اعدام مکن مادر”

امشب همه ی مردم مهربان لنگرود برای نجات جان  یک نوجوان لنگرودی از چوبه ی اعدام,گردهم جمع میشوند تا عظمت روح پرگذشت مادری داغدار را به تکریم بنشینند.

مادری که امشب از خون فرزندش خواهد گذشت تا جوانی دیگر از این دیار, طعمه ی انتقام نگردد و اسیر خاک نشود.

وعده ما امشب پنج شنبه میدان بسیج ؛ جاده چمخاله ساعت ۸ شب.

“مژده به مردم مهربان لنگرود”

موضوع قصاص آن جوان لنگرودی به همت و دعای شما عزیزان, با وساطت نمایندگان شما بزرگواران,می رود تا به سرانجامی روشن منتهی گردد.

لذا ضمن درخواست ادامه ی دعای خیرتان, به استحضار شریف همه ی نوع دوستان لنگرودی میرساند,دیگر به فضل الهی نیازی به گردهم آیی و تجمع نیست.

تابناک نیز به سهم خود از این خانواده عزادار می خواهد که شیرینی بخشش را به لذت انتقام ترجیح دهد و زندگی را به جوان نادم ببخشد.

Image result for ‫نجات اعدام‬‎

 


عضو سابق شورای شهر رشت درگذشت

عضو سابق شورای شهر رشت بامداد امروز  بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

پرویز شریفیان عضو دوره اول شورای اسلامی شهر رشت و پدر شهید بهروز شریفیان بامداد امروز به دلیل کهولت سن و بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وی امروز در مزار تازه آباد رشت به خاک سپرده خواهد شد.

خبرگزاری فارس: نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس به سوگ برادر نشست

 


اعترافات تلخ رئیس مجمع نمایندگان گیلان ؛ همه چیز در اندازه رویا مطرح می‌شود ؛ چگونه باید منکر وجود پول‌های کثیف باشیم؟

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه با اشاره به اظهارات اخیر وزیر کشور در خصوص پول‌های کثیف می‌گوید: وزیر کشور می‌گوید پول‌های کثیف باعث نگرانی است و نیاز به مراقبت دارد. اما سوال ما از ایشان این است که چگونه باید مراقب باشیم؟

وی با تاکید بر اینکه با شعار که نمی‌شود مانع ورود پول‌های کثیف به عرصه سیاست و انتخابات باشیم می‌افزاید: متاسفانه همه چیز در اندازه رویا مطرح می‌شود و از واقعیت کمتر سخن می‌گوییم در حالی که با حرف نمی‌شود جلوی فساد و رانت و پول‌های کثیف را گرفت.

نماینده رشت می‌گوید: وقتی در نظام بانکی تا بدین اندازه رانت و فساد وجود دارد و ما هیچ گونه کنترل و نظارتی بر آن نداریم و هرکسی می‌تواند هر پولی را بدون نگرانی و دردسر جابجا کند، تکلیف روشن است.

وی با یادآوری اینکه مسوولان اعلام کرده اند که ۳میلیارد دلار پول قاچاق مواد مخدر در اقتصاد ایران اثر گذار است ،گفت: وقتی کلی اتفاقات ناگوار اقتصادی و امنیتی و سیاسی در این کشور می‌افتد که منشا آن پول است و همه می‌دانند که در این کشور نظارتی بر پول‌ها نیست، چگونه باید منکر وجود پول‌های کثیف باشیم؟

جعفرزاده با تاکید بر اینکه باید با پول‌های کثیف و کسانی که این پول‌های را جا به جا می‌کنند، برخورد شدید کنیم می‌افزاید: در این شرایط بحرانی، وقتی آقای رئیس جمهور با کمال تاسف می‌گوید که ما به حریم شخصی افراد ورود نمی‌کنیم و حسابهای بانکی و پول‌هایی که جا به جا می‌شود را ردگیری نمی‌کنیم، ضمن همه احترامی‌که برای ایشان قائل هستم، باید تاکید کنم که این حرف کاملا اشتباه است.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت باید بر درآمدها و هزینه‌های مردم، از سرمایه و داریی گرفته تا نقدینگی در گردش احاطه داشته باشد می‌گوید: شرایط تمام دنیا بدین شکل است که هر گونه جا به جایی پول را رصد می‌کنند تا مبادا منشا آن مساله دار باشد یا از مسیری تامین شود که زیان آور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با پذیرفتن اینکه من نباید از حساب شما مطلع باشم و شما هم نباید از دارایی من مطلع باشید می‌گوید: این درست است که مردم نباید در زندگی یکدیگر دخالت داشته باشند و درست است که این حریم شخصی من است، ولی این حریم شخصی وقتی مساله دار می‌شود که دولت و حاکمیت را محکوم کنیم که باید بی تفاوت باشد.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت باید بر گردش مالی زندگی افراد نظارت داشته باشد می‌افزاید: تا زمانی که هرکسی هر کاری دلش می‌خواهد، انجام می‌دهد و دلالی، سفته بازی و واسطه گری در این کشور بخشی از اقتصاد ما را اداره کند، نگرانی از وجود پول‌های کثیف شعار است و برخورد با آن در حد حرف است.

جعفرزاده وزیر کشور را به مناظره دعوت می‌کند و می‌گوید: من حاضر هستم در یک شبکه تلویزیونی با آقای رحمانی فضلی در برابر دیدگان مردم بحث کنیم و ایشان بفرمایند که چطور می‌توانند با پول‌های کثیف مبارزه کنند؟

وی با طرح این پرسش که مگر وزیر کشور می‌تواند پول کثیف را کنترل کند می‌گوید: وقتی وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سیستم اقتصادی کشور هیچ برنامه ای برای کنترل درآمدها و هزینه‌ها ندارد و به وضوح می‌بینیم که یک نفر در یک شب میلیاردر می‌شود، جلوگیری از پول‌های کثیف شعاری بیش نیست.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی‌با یادآوری اظهارات اخیر بابک زنجانی در دادگاه می‌افزاید: این فرد وقتی به دلیل بدهی دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورویی به شرکت نفت در بند قانون است و با تدابیر امنیتی به دادگاه رفت و آمد می‌کند، اما بدون هیچ گونه نگرانی در برابر قاضی می‌گوید که من در بانک ۲۲میلیارد یورو پول نقد دارم، آیا جای تاسف ندارد؟

وی با طرح این پرسش که چرا قاضی دادگاه از وی سوال نمی‌کند که چطور این همه پول را به دست آورده اید می‌گوید: مگر غیر از این است که این فرد یک کارخانه شامپو‌سازی داشته و شامپو تقلبی عرضه می‌کرده!؟ مگر غیر از این است که در جزیره کیش ، چک ۱۰۰میلیون تومانی این آقا برگشت می‌خورد و با مخفی شدن در صندوق عقب پراید فرار می‌کند؟ چرا دستگاه قضا سوال نمی‌کند شما که ۳شناسنامه دارید، این همه پول را از کجا به دست آورده‌اید؟

jafarzadeh (3)

جعفرزاده با تاکید بر اینکه اگر می‌توان در مدت ۱۰ سال از راه درست میلیاردر شد، بیایند کلاس بگذارند و برای این همه افرادی که بیکار هستند شغل و درآمد درست کنند اظهار کرد: این فساد اقتصادی نشان می‌دهد دستگاه قضا یا سازمانها و ادارات دیگر مقصر نیستند، بلکه بانک‌های ما مقصر هستند و سیستم اقتصادی کشور مشکل دارد.

نماینده رشت در ادامه افزود: اگر به حساب‌های مالی مردم رسیدگی شود، همه باید از رفتارهای اقتصادی خودمان بترسیم و بدانیم که حاکمیت از درآمد همه افراد در هر رده ای خبر دارد و گردش مالی همه را کنترل می‌کند.

وی با انتقاد از کسانی که با ورود حاکمیت به دارایی و گردش مالی افراد مخالفت می‌کنند می‌گوید: آنرا که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟ مثالی می‌زنم. همسر کلینتون که رییس‌جمهور است، یک ماشین به قیمت ۳۵۰۰ دلار می‌خرد و پول آن را به صورت نقدی پرداخت می‌کند. اما چون در آن مملکت حساب و کتاب است، بلافاصله دادگاه نامه‌ای به منزل آقای کلینتون ارسال می‌کند و می‌پرسد که همسر شما این پول را از کجا آورده است، چرا نقدی پرداخت کرده‌اید و از سیستم بانکی پرداخت نکرده‌اید. دادگاه آمریکا اعلام می‌‌کند که این کار مصداق پولشویی است و بقیه مسائل به دنبال آن مطرح می‌شود. باید بپذیریم که وضعیت اقتصادی در این کشور درست است و کار ما اشکال دارد.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه من از فرمایش وزیر کشور در مورد وجود پول‌های کثیف در تعجب هستم می‌گوید: من از آقای رحمانی فضلی خواهش می‌کنم کاری که نمی‌تواند انجام بدهد، شجاعانه بگوید که در مورد پول‌های کثیف نمی‌توانم کاری بکنم. مگر سیستم بانکی در اختیار وزیر کشور است که بتواند آنرا کنترل کند؟

وی با اشاره به لایحه شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی گفت: همه دیدیم که این لایحه را آوردند، اما دو سوم نمایندگان به آن رای ندادند تا دوفوریت آن تصویب شود‌. خود این آرا جای نگرانی دارد که چرا در کشوری که بابک زنجانی و ماجرای ۳ هزار میلیارد تومانی اتفاق می‌افتد، مجلس شورای اسلامی‌به قانون شفاف‌سازی آن هم در آستانه انتخابات رای نمی‌دهد!

وی با اشاره به موادی از لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخابات می‌گوید: ما می‌خواهیم انتخابات سالم برگزار کنیم و برای نظارت درست بر هزینه کردهای انتخاباتی، نامزد انتخابات باید یک حساب شخصی داشته باشد.


ساخت بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی در لاهیجان

سعید آگشته ظهر امروز در نشست با علی طلوعی مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان به تشریح ویژگی‌های این شهرستان پرداخت.

وی با بیان اینکه تیم مدیریت شهری لاهیجان هدف خود را بر مبنای توزیع متوازن عمران و آبادانی در تمام نقاط شهر تدوین کرده است، تصریح کرد: لاهیجان به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور دارای تاریخی کهن و جاذبه‌های فراوان گردشگری، مذهبی و تاریخی است.

شهردار لاهیجان ادامه داد: لاهیجان هر ساله میزبان میلیون‌ها مسافر در طول سال بوده و خدمات‌رسانی ما برای جلب رضایت شهروندان و مسافران بیشتر از دیگر شهرهای استان است.

خبرگزاری فارس: ساخت بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی در لاهیجان

وی با اشاره به اینکه تیم مدیریت شهری به دنبال ایجاد قطب جدید گردشگری در لاهیجان و گیلان است، خاطرنشان کرد: اکنون بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی گیلان در حاجی‌آباد لاهیجان در حال ساخت است.

آگشته با تصریح بر اینکه برای دریاچه مصنوعی لاهیجان احداث هتل و سرمایه‌گذاری دیده شده است، یادآور شد: شهرداری لاهیجان برای همکاری با صدا و سیمای مرکز گیلان در شناساندن این شهر زیبا به دیگر نقاط کشور و دنیا آمادگی دارد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز آمادگی خود را برای امضای تفاهمنامه همکاری بین صدا و سیمای مرکز این استان و شهرداری لاهیجان اعلام کرد.

علی طلوعی تصریح کرد: آماده امضای تفاهمنامه برای فرهنگ سازی مسایل مختلف شهری و معرفی جاذبه‌ها و فرصت‌های شهر لاهیجان هستیم ضمن اینکه نگاه ما به گیلان، نگاه برندسازی است و می‌خواهیم تمام استان برند شود.

وی فعالیت بیشتر رسانه‌ها در معرفی قابلیت و استعدادهای استان گیلان را امری مهم دانست./ تابناک

About سردبیر

Check Also

بایدها و نباید های انتخابات در گفتگو با ریاست حوزه قضایی بخش رحیم آباد

بایدها و نباید های انتخابات در گفتگو با ریاست حوزه قضایی بخش رحیم آباد بهزاد …