چاپ مطلب چاپ مطلب

توزیع یک‌میلیون نهال در گیلان

 

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از توزیع یک‌میلیون نهال در این استان خبر داد.

رحمت‌الله رحمانی صبح امروز در حاشیه جشن درختکاری در دانشگاه گیلان به خبرنگار فارس اظهار کرد: به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی برنامه‌هایی تدارک دیده شده است.

13921210000587_PhotoA

وی برگزاری مراسم جشن درختکاری، راهپیمایی طبیعت و حضور در نماز جمعه را از جمله برنامه‌های هفته منابع طبیعی ذکر کرد.

مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به توزیع نهال رایگان در این استان تصریح کرد: به مناسبت هفته منابع طبیعی یک‌میلیون نهال رایگان بین مردم توزیع می‌شود.

وی توزیع این نهال‌ها را در مصلاهای نماز جمعه شهر‌های استان عنوان کرد و گفت: امسال شعار هفته منابع طبیعی «منابع طبیعی با مردم و برای مردم»، است.

رحمانی از وجود بالغ بر یک‌میلیون هکتار عرصه‌های مختلف منابع طبیعی در استان خبر داد و یادآور شد: در مجموع ۸۰ درصد اراضی گیلان به منابع طبیعی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه گیلان یک‌میلیون و ۱۱۷ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد، خاطرنشان کرد: حفاظت از آ‌نها نیازمند همکاری مردم است.

مدیر کل منابع طبیعی گیلان این نهاد را یک دستگاه حاکمیتی خواند و تصریح کرد: توسعه محصولات کشاورزی و باغی از جمله فندق، برنج، مرکبات، چای و… در عرصه‌های منابع طبیعی اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه بیشتر فشارها به جنگل است، یادآور شد: برخی شهرها مانند سیاهکل، رحیم‌آباد، شفت، دیلمان و ییلاقات نظیر سوباتان و… در داخل منابع طبیعی است.

رحمانی حفظ منابع طبیعی را نیازمند همکاری و همت تمام مردم و دستگاه‌های اجرایی استان دانست و متذکر شد: منابع طبیعی باید برای نسل‌های آینده حفظ شود و همه در این راستا مسئول هستند.

به گزارش فارس، مراسم آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری صبح امروز در دبیرستان شریعتی رشت با حضور مدیر کل منابع طبیعی گیلان و دیگر مسئولان نیز برگزار شده بود.

 

About

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …