سخنگوی دولت با اشاره به اعلام استعفای وزیر آموزش و پرورش برای کاندیداتوری مجلس اظهار کرد: آقای بطحائی بعد از تقدیم نامه استعفای خود به رئیس جمهوری در ابتدای هفته، مجدداً روز سه شنبه با واعظی تماس گرفته و از او خواست تا پیش از اتمام مهلت قانونی برای کاندیداتوری انتخابات مجلس، رئیس جمهوری موافقت خود را با استعفا اعلام کند که رئیس جمهوری نیز بنا به خواست آقای بطحائی با استعفای ایشان موافقت کرد.

همای گیلان، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با بخش خبری ۱۴ سیما به بیان جزئیاتی از استعفای وزیر آموزش و پرورش پرداخت و گفت: آقای بطحائی در نامه‌ی استعفایی که ابتدای هفته تقدیم رئیس جمهوری کردند، علت استعفای خود را حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کردند.

وی اظهار کرد: آقای بطحائی مجدداً روز سه شنبه با رئیس دفتر رئیس جمهوری تماس گرفتند و از دکتر واعظی خواستند تا پیش از اتمام مهلت قانونی برای کاندیداتوری انتخابات مجلس، آقای رئیس جمهوری موافقت خود را با استعفا اعلام کنند؛ رئیس جمهوری نیز بنا به خواست آقای بطحائی با استعفای ایشان موافقت کردند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه «متن استعفای وزیر آموزش و پرورش روز شنبه منتشر می‌شود»، خاطر نشان کرد: با توجه به شناختی که از شخصیت آقای بطحائی دارم، فکر می‌کنم هر آنچه در نامه استعفا آمده، همانی است که در ذهن ایشان بوده و اعلام شده است.

ربیعی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره علت استعفای وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: من نیز گمانه زنی‌های مختلفی که از سوی طیف‌های مختلف مطرح شده است را شنیده‌ام اما هر آنچه اتفاق افتاده همانی است که من الان مطرح کردم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت برای رفع دغدغه‌های فرهنگیان خاطر نشان کرد: امیدوارم به عنوان دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری بتوانم طی هفته آینده با تشکل‌های صنفی معلمان جلساتی برگزار و با آنها صحبت کنیم. یکی از مسائلی که من از طریق رسانه‌ها و اخبار از مطالبات معلمان متوجه شدم، موضوع رتبه بندی است. فکر می‌کنم این بحث از زمان دولت یازدهم مطرح شد. خوشبختانه امسال با تاکید رئیس جمهوری دو هزار میلیارد تومان بودجه برای این کار پیش بینی شده است که با توجه به رقم کل بودجه رقم قابل توجهی است.

وی تصریح کرد: برای سال ۹۸ در دولت تصمیم گرفتیم که بودجه را از نفت جدا کنیم تا نوسانات قیمت نفت در بودجه تأثیری نداشته باشد، به رغم این موضوع رئیس جمهوری دستور داد که به هیچ عنوان کاهشی در این دو هزار میلیارد تومان صورت نگیرد.

ربیعی با بیان اینکه «از یکی دو ماه آینده یا از نیمه دوم سال رتبه بندی معلمان اعمال خواهد شد»، افزود: در دولت بر این موضوع واقف هستیم که در شرایط تحریم فشار بیشتری روی حقوق بگیران ثابت از جمله بازنشستگان، کارگران و معلمان وارد می‌شود؛ وظیفه ما نیز در دولت این است که مراقبت بیشتری از حقوق بگیران ثابت و کسانی که حقوقی دریافت نمی‌کنند انجام دهیم؛ بر این اساس دولت و رئیس جمهوری تمام هم و غم و مراقبت‌شان این است که فشار کمتری به این اقشار وارد شود.

سخنگوی دولت در پایان خاطر نشان کرد: برای آموزش و پرورش در سال ۹۸، ۴۴ هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است؛ امیدوارم با این دو هزار میلیارد تومان تخصیصی بتوانیم گام خوبی برای رتبه بندی معلمان برداریم.

با کانال همای خبر همراه باشید