چاپ مطلب چاپ مطلب

توضیح سید حسن خمینی درباره اعتبار ۷۱ میلیاردی موسسه نشر آثار امام خمینی در لایحه بودجه؛ من و اعضاى بیت امام تاکنون از موسسه و حرم امام حقوق نگرفته‌ایم/ استقبال از نقدها در خصوص بودجه مجموعه‌های تحت نظر

همای گیلان: در پی طرح برخی انتقادات و شبهات نسبت به اعتبار اختصاص پیدا کرده از سوی دولت در لایحه بودجه ۹۷ به برخی نهاد‌ها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از سوی یکی از مسولان این موسسات توضیحاتی ارائه شد. در لایحه بودجه سال ۹۷ موسسه نشر آثار امام خمینی زیر نظر آیت الله حسن خمینی اداره می‌شود ٧١ میلیارد و ٣۴٠ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این بودجه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

بعد از رسانه‌ای شدن این موضوع آیت‌الله سید حسن خمینی به همراه شمار دیگری از مسئولان نهادهای مشابه از سوی شمار زیادی از کاربران فضای مجازی با انتقاد مواجه شد. در همین ارتباط او امشب توضیحاتی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

در این متن آمده است: از روزی که رئیس‌جمهور محترم بودجه را به مجلس تقدیم داشت نقدهایی از این امر در فضای مجازی منتشر شد و بخشی از آن‌هم متوجه بودجه‌ای بود که به چند موسسه که به‌نوعی زیر نظر من اداره می‌شوند، اختصاص داشت. این چند سطر را می‌خواستم همان موقع بنویسم ولی به ذهنم رسید پس‌ازآنکه فضا اندکی آرامش یافت این مطلب را با شما در میان بگذارم.

نخست؛ اینکه آنچه به مجموعه ما تعلق می‌گیرد در منظر همه شماست، یک گام بلند به جلوست. هر چه بیشتر شفافیت صورت پذیرد سلامت بیشتر می‌شود و اینکه نقدها و تخطئه‌های دوستان امکان بازگویی می‌یابد پدیده‌ای مبارک است.

ممکن است چندنفری مرا بنوازند ولی شک نداشته باشیم که این مسیر به‌سلامت سیستم می‌انجامد و امثال من را نیز از خطا و خطر مصون می‌دارد.

مسئولیت محتاج نظارت یکایک مردم است و به همین جهت حتی اگر تلخی هم کردید امیدوارم نرنجم و دیگرآن‌هم نرنجند.

دوم اینکه هفته آینده دوستان دست‌اندرکار در موسسه تنظیم و نشر آثار امام، به صورت جزئی، بخش‌های مختلف مربوطه را توضیح می‌دهند. یقین دارم مردمى که دلسوزانه و خیرخواهانه موضوع را تعقیب می‌کنند به‌راحتی می‌فهمند که توضیحات مذکور صحیح است یا از صحت برخوردار نیست.

دوستی به من پیشنهاد کرده بود که با ۵‎٪ بودجه، سایت موسسه را مدیریت کند. از ایشان می‌خواهم حتماً پس از اطلاع از جزییات آنچه در مجموعه پرتال در حال انجام است، نظر خود را به من بدهند.

مطمئن باشید اگر در بخشی زیاده‌روی شده باشد جلوی آن را خواهیم گرفت.

و بخش آخر که از گفتنش لذت نمی‌برم آنکه، لازم است دوستان عزیز بدانید من و اعضاى بیت امام تاکنون از موسسه و حرم امام حقوق نگرفته‌ایم و ریالی از این بودجه جز در مسیر اهداف عمومی خرج نمی‌شود و ذره‌ای از آن به مصرف شخصی نمی‌رسد و دولت‌هاى مختلف و نهادهاى نظارتى با سلایق متفاوت همواره بر مصرف این بودجه‌ها نظارت داشته‌اند.

ممکن است کسی با اختصاص بودجه‌ای به یکی از حوزه‌های مختلف موافق نباشد ولی مطمئن باشید هزینه شخصی در این میان وجود ندارد.

امید است پاسخ دوستان در این موضوع راهگشا باشد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز دهم رقابت‌ها

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز دهم رقابت‌ها   پورمحمدی: 🔹جلوی انحصارات باید گرفته …