چاپ مطلب چاپ مطلب

جشنواره تئاتر خیابانی شهروند فرصتی برای آموزش حقوق شهروندی

همای گیلان:یونس رنجکش در جلسه هماهنگی شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره خیابانی شهروند لاهیجان افزود: تئاتر خیابانی تریبونی فراگیر در حوزه فرهنگی اجتماعی است که بتواند به عنوان یک رسانه تأثیرگذار نقش مهمی در آموزش شهروندان داشته باشد.axe12658

وی اضافه کرد: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند یک فرصت مناسب در راستای هدایت جامعه به سمت اهداف توسعه شهری و رشد فرهنگی شهروندان است.

وی افزود: توسعه شهر تنها توسعه کالبدی و ساختمان سازی ها نیست بلکه توجه به دارا بودن پیوست فرهنگی در محیط زندگی انسانها نقش مهمی در توسعه پایدار جامعه و کاهش آسیب های ناشی از زندگی شهری دارد.

رنجکش ضمن تشکر از شهرداری و شورای اسلامی لاهیجان در نگرش فرهنگی آنان به مباحث شهروندان اظهار کرد: اینگونه الگوهای رفتاری می بایست در سایر شهرها نیز تداوم یابد.

به گفته وی برگزاری اینگونه جشنواره ها ضمن تولید نشاط اجتماعی با توجه به جاذبه های ایجاد شده نقش مهمی در رونق اقتصاد گردشگری منطقه دارد.

وی یادآور شد: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید، تدبیر برای تولید نشاط اجتماعی در راستای ایجاد همبستگی های اجتماعی است و استانداری گیلان نیز تلاش دارد تا با بهره وری مناسب از امکانات و شرایط اجتماعی در راستای بهبود فضای اجتماعی حرکت نماید.

در این جلسه ضمن بیان اهداف و چگونگی برگزاری جشنواره توسط شهردار، اعضای شورای اسلامی، فرماندار لاهیجان، راهکارهای مناسب در ایجاد همگرایی دستگاههای اجرایی برای هرچه بهتر برگزاری این جشنواره که از سوم تا ششم شهریور ماه در لاهیجان برگزار می شود، ارائه شد.

تفاهم نامه چهار جانبه ای نیز بین شهردار لاهیجان، اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد در این جلسه به امضاء رسید.

About

Check Also

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان برگزار گردید

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی …