چاپ مطلب چاپ مطلب

حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی گیلان؛ انتقاد جعفرزاده از اطلاع‌رسانی دستگیری برخی از مدیران اجرایی پیش از اثبات جرم/ سیاوش پور: نقد نماینده مجلس غیرمنصفانه است

همای گیلان، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی  به دنبال دستگیری برخی از مدیران اجرایی از  اطلاع‌رسانی پیش از صدور حکم آن‌ها انتقاد کرد.

وی در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان گفت: عزل و نصب‌ها در دستگاه ها باید براساس شاخص‌ها باشد و متاسفانه اعمال سلیقه در مورد عزل و نصب ها صورت می گیرد. از فرماندار میخواهم که ابتدا از مدیران خود دفاع کنند و با دلیل برکناری آنها را بپذیرد.

نماینده رشت با اشاره به بازداشت برخی از مدیران اجرایی گفت: این که به دنبال بازداشت برخی از مدیران قبل از اثبات جرم در این مورد اطلاع رسانی شود اقدامی نادرست است. وی همچنین گفت:  ترس دستگاه‌های اجرایی از برخورد دسنگاه قضایی موجب  توقف بسیاری از فعالیت‌ها شده است.

در واکنش به سخنان جعفرزاده «احمد سیاوش‌پور» رئیس کل دادگستری گیلان درخصوص شیوه اطلاع‌رسانی از دستگیری برخی از مدیران اجرایی پیش از اثبات جرم گفت: این جلسه مربوط به توسعه و برنامه‌ریزی بوده و طرح برخی مباحث و جهت‌گیری‌ها در خصوص دستگیری برخی افراد که سنخیتی با جلسه ندارد، درست نیست.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به تلاش دستگاه قضا در برقراری عدالت و برخورد با مجرمان از برخی نقدهای غیرمنصفانه در خصوص دستگاه قضایی انتقاد کرد و افزود: پذیرفتنی نیست که یک نماینده مجلس در جلسه‌ایی رسمی دستگاه قضایی را در مورد کسی که مورد اتهام قرار گرفته و بازداشت‌ شده، مورد نقد قرار می‌دهد.

وی با اشاره به طرح برخی مباحث در خصوص ترس دستگاه‌های اجرایی از برخورد دسنگاه قضایی و توقف بسیاری از فعالیت‌ها، گفت: اینکه مدیران اجرایی از روی ترس کاری انجام نمی‌دهند باید تبیین شود که منظور آن‌ها از ترس چیست.

سیاوش‌پور ادامه داد: گیلان در برنامه‌ریزی و تفکر با وجود نیروی انسانی توانمند و با استعداد در رتبه‌های نخست کشوری قرار دارد اما در اجرای طرح‌ها و ایده‌ها عقب مانده و مدیران آن انگیزه‌ای برای تحقق ایده‌ها و اندیشه‌ها ندارند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی همیشه پای‌کار بوده و حامی توسعه و پیشرفت استان است تاکید کرد: از انجام هیچ کاری برای رفع موانع و سرعت بخشیدن به توسعه استان دریغ نمی‌کنیم و خود و معاونان این دستگاه آماده شرکت در هر جلسه‌ای که مدیران دستگاه اجرایی نیازمند حمایت هستند، هستیم.

رئیس کل دادگستری گیلان برخورد با فساد را وظیفه دستگاه قضایی دانست و بیان کرد: هرجایی که فساد وجود داشته باشد برای آن پرونده قانونی شکل می‌گیرند و فرقی بین مدیر و افراد عادی نیست. نقد نماینده مجلس به دستگاه قضا در خصوص مدیران بازداشت‌ شده غیرمنصفانه است و من نمی‌پذیرم.

وی با بیان اینکه نماینده مجلس قبل از طرح این مباحث در جلسه‌ای غیرمرتبط بهتر بود با دستگاه قضا مشورت تا موارد اعلام می‌شد تصریح کرد: چنین برخوردی از نماینده مجلس که یکطرفه دستگاه قضا را نقد کرده و زیرسوال می‌برد غیرقابل انتظار است.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …