چاپ مطلب چاپ مطلب

حساب ۴ هیأت ورزشی گیلان مسدود شد/ توقیف خودروی هیأت ورزش روستایی

همای گیلان: مسعود رهنما عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گیلان جایگاه شایسته‌ای در ورزش المپیک ندارد اظهار کرد: کسب سهمیه در بازی‌های المپیک را توسط هیأت‌های ورزشی پیگیری می‌کنیم.

وی وجود نیروی انسانی متعهد و تخصص در ورزش را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: گیلان در المپیک ریو نماینده‌ای ندارد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه ورزشکار بایداز درون باشگاه‌های داخل استان مطرح شود، تصریح کرد: رشته‌هایی را شناسناسایی کردیم تا در المپیک ۲۰۲۰ بتوانیم مدال کسب کنیم.

رهنما از آمایش سرزمینی در حوزه ورزش گیلان خبر داد و بیان کرد: متوجه رشته‌های ورزشی مختلف در استان هستیم و فعالیت‌ها در ۱۰ رشته ورزشی برای کسب سهمیه برای المپیک ۲۰۲۰ پیگیری می‌شود.

وی در ادامه به مشکل قوانین در حوزه ورزش کشور اشاره کرد و گفت: مشکل تقنینی باید برطرف شود تا ورزش بتواند در مسیر خود حرکت کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، صدور حکم رئیس هیأت‌های ورزشی در استان‌ها توسط رئیس فدراسیون‌ها را بی‌معنا دانست و خاطرنشان کرد: مشکل قوانین در هیأت‌های ورزشی در تمام کشور حاکم است.

رهنما از مسدود شدن حساب چهار هیأت ورزشی در گیلان خبر داد و یادآور شد: رؤسای سابق هیأت‌های ورزشی مذکور خانواده خود را در هیأت‌ها مشغول به‌کار کردند و این افراد پس از تغییر رؤسا از هیأت‌ها شکایت کردند و اکنون کسی پاسخگوی این رفتارها نیست.

وی با اشاره به توقیف خودروی هیأت ورزش روستایی و عشایری گیلان، اظهار کرد: آیین‌نامه هیأت‌های ورزشی باید تغییر کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ادامه با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن در رشته ورزشی فوتبال، افزود: طبق فدراسیون جهانی فوتبال، اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی باید مطابق با قوانین داخلی کشورها باشد.

رهنما با بیان اینکه فوتبال ایران مانند کشورهای اروپایی نیست، تصریح کرد: در کشورهای اروپایی تمام فعالیت‌های فوتبال حرفه‌ای توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی به بازی تیم‌های فوتبال داماش و ملوان در زمین سازمان ورزش و جوانان گیلان اشاره کرد و گفت: تیم‌های فوتبال اروپایی دارای ورزشگاه اختصاصی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اینکه حقوق بازیکنان در کشورهای خارجی توسط دولت‌ها پرداخت نمی‌شود، بیان کرد: معنا ندارد از حقوق یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی بنده مالیات کسر شود و به عنوان حقوق به بازیکنان فوتبال پرداخت کنند.//فارس

14380610577

 

About سردبیر

Check Also

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان شهید سلیمانی و تعارضات مرتبط با تملکها و تغییر کاربری های حریم کانال ژ۵  انجام شد /

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان …