چاپ مطلب چاپ مطلب

حسن کربلایی خطاب به استاندار گیلان و وزیر کشور: چگونه افراد بدسابقه در سمت های مختلف به کار گیری می شوند؟! تا کجا قرار است پیش بروید؟ از آیت الله قربانی سئوال می کنیم که آیا با این انتصاب ها موافقید؟

آقایان نمایندگان شما موافق این انتصاب ها هستید؟ اگر نمایندگان حرفی نزنند یا شریک در این انتصابها هستند و یا بی عرضه گی خود را ثابت می نمایند.

حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان و دبیر سابق دفتر هیئت نظارت بر اتنخابات شورای نگهبان در استان، در وبلاگ شخصی خود نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

وزیر کشور و استاندار گیلان و حزب اعتدال و توسعه کلاه ها را بالاتر بگذارند

تا کنون سعی کردم درباره استاندار جدید مطلبی ننویسم، اصل بر این است که ایشان نماینده دولت تدبیر است و قبلا هم در جریانات تند و تیز اصلاحاتی نبوده و مسولیتهایی در استانداری و بعضی سازمانهای استان داشته. لیکن روند گزینش مدیران و مسولان استان به شکلی پیش می رود که به نظر می رسد جمعی از اصلاح طلبان تندرو آقای نجفی استاندار گیلان را به هر سو که بخواهند رهنمون می کنند. از تعدادی از دوستان آقای نجفی شنیده بودم که گفته بود حواسم جمع است و تندرو ها را در محدوده مدیریتهای خودم راه نمی دهم. خوب است توجه آقای نجفی را به چند نکته جلب کنم:

۱-آقای نجفی در دوران جنابعالی مدیری به ریاست یکی از سازمانهای استان منصوب شده که اشتهار به شرابخواری دارد و بدون استعلام از دستگاه های امنیتی این انتصاب صورت گرفته و قبلا نیز برگه هایی در پرونده گزینشی دارد که گزینش آن سازمان او را برای مشاغل حساس تایید ننموده است و اکنون او به شغلی خیلی حساس اشتغال یافته و باز در پرونده اش برگه ای موجود است که قبلا اداره اطلاعات او را برای معاونت آن سازمان نیز تایید نکرده است. البته این شخص جزء ضعیف ترین افراد سازمان خود نیز بوده است.

۲-در عهد شما کسانی به مشاورت جنابعالی برگزیده شدند که بعضا سابقه و پرونده اخلاقی داشته و یا در فتنه سال ۸۸ دستگیر شده و آبرویی نزد مردم ندارند، عضویت در ستاد میرحسین موسوی و درگیریهای خیابانی سال۸۸ در پرونده آنان موجود است.

۳-کسانی در استانداری به جنابعالی مشورت می دهند که جزء تندرو ترین نوع اصلاح طلبان بوده و بسیاری از مشکلات دوران ۸ساله آقای خاتمی را آنان در جوار معاون سیاسی وقت استانداری رقم می زدند، این آقایان که در آن دوران فرماندار بودند و در کنار سلطانی فر(استاندار وقت) رسما به جنگ با شورای نگهبان پرداخته و اعلان کردند انتخابات مجلس را برگزار نمی کنیم، چگونه معتدل و اهل تدبیر شدند؟

۴-در دوران و عهد شما کسانی به مسولیت برخی دستگاههای آموزشی برگزیده شدند که سوابق دستگیری خود یا فرزندانشان را در پروژه فتنه سال۸۸ دارند بعضی از آنان دانشجویان را تحریک به عدم حضور سر جلسه امتحان می نمودند.

۵-در عهد شما فرمانداری منصوب شده که در دوران اصلاحات شهردار تالش بوده و از افتخارات او این است که رسما تابلوی میدان بزرگ امام خمینی رحمه الله علیه در تالش را از جا کنده و مردی اسب سوار را نصب کرده (بنام کلاه چرمینه) که در برابر این اقدام وی اعتراض مردم متدین تالش نیز اثری نداشت. او از بودجه مردم محروم تالش میلیون ها تومان هزینه کرد و این اسب را نماد عالی شهر کرده و بسیار متاسفم که عرض کنم پس از این اقدام نام این میدان، میدان اسب شد که شهردار بعدی در اولین قدم اسب و سوار را از جا کند و به کوه ها برد.

آقای استاندار این فرماندار شما آنقدر مشکل داشت که در انتخابات مجلس هشتم در تالش رد صلاحیت شد و اکنون از داخل شهر تالش گرفته تا آن طرف آستارا کیلومتر ها برایش پرده هایی زده اند که اگر فرمانداران شما سیاسی بودند و معاون سیاسی جنابعالی هم متوجه می شدند، که ظاهرا متوجه نشدند نکته ای در بعضی پرده ها هست که تحریک قوم خاصی را بدنبال دارد و دوستان اطلاعات و سایر سیاسیون بایستی به صورت جدی با آن مقابله کنند. ضمن اینکه مردم آستارا به شدت نگران بوده و احساس بدی به آنان دست داده است و باید مورد تفقد قرار گیرند.

۶-آقای استاندار در عهد شما فرمانداری قرار است پنجشنبه ۸ اسفند در غرب گیلان معارفه شود که او نیز به دلیل سوابق سوء در انتخابات صومعه سرا رد صلاحیت شده. متاسفانه این فرد نیز از تندرو ترین اصلاح طلبان صومعه سرا بوده و بارها در بحث ها و گفتگو ها به مقابله با ارزشهای والای انقلاب پرداخته و متاسفانه سوابق رقاصی در عروسی های منطقه را دارد.

آقای نجفی شما این نابغه ها را از کجا پیدا می کنید؟ شما در انتخاب مشاوران خود بد عمل کردید، چرا از مسولین مربوطه استعلام نمی کنید؟ تا کجا قرار است پیش بروید؟ کجای این انتخاب ها اعتدال خوابیده؟ تعجب است از آقای کیوان محمدی دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان که گفته بود ما اولین حزبی هستیم که در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا داشتیم و کاندیدایمان پیروز شده( منظور آقای دکتر روحانی) و گفت پس بنابراین حق داریم نیروهای خودمان را در مدیریت های استان بگماریم. سوال اینجاست آقای محمدی اینها همان نیروهای مطمئن عضو حزب اعتدال و توسعه هستند؟

اگر هستند شما هم کلاه را بالاتر بگذارید و اگر از دست شما در رفته حداقل اعلان برائت کنید. به یاد دارم که وقتی آقای نجفی استاندار شدند از حضرت آیت الله قربانی نقل شده بود که فرد مورد نظرمان (دکتر نجفی) استاندار شده و ابراز رضایت فراوان کردند. و لذا از ایشان هم سوال می کنیم آیا شما با این انتصابها موافقید؟ و اگر موافق نیستید بایستی در مقابل این جا به جایی ها حساسیت بیشتری بخرج دهید.

جالب است یکی از تندرو ترین فرمانداران دوران اصلاحات در عهد آقای سلطانی فر که مدتها هم در آستانه اشرفیه بوده نه تنها در دوران آقای احمدی نژاد عزل نشد بلکه ارتقاء مقام یافت و تمام طول دوران احمدی نژاد و اکنون مسوول مستقیم گزینش و مصاحبه و انتخاب فرمانداران و بخشداران سراسر کشور است و آقای وزیر کشور که زمانی در صدا وسیما خود افشاء کننده ماهیت برخی جریانات فتنه و پیوند آنان با بیگانگان بوده، اکنون به راحتی و با خیال جمع فکر می کند وزیر کشور موفقی است در حالی که اطراف او در وزارت کشور و اطراف استاندار در استانداری گیلان همان جریانات کج فهم و اصلاح طلبی بوده وهستند که باز هم میدان پیدا کرده و اغراض شخصی خود را دنبال می کنند. ما سهمی در انتخاب آقای روحانی نداریم ولی شما که مدعی هستید سهم دارید چرا میدان را برای فرصت طلبان و حقه بازان و سود جویان فراهم کرده اید؟

آقایان نمایندگان شما موافق این انتصاب ها هستید؟ اگر نمایندگان حرفی نزنند یا شریک در این انتصابها هستند و یا بی عرضه گی خود را ثابت می نمایند. تعجب است از بعضی دستگاههای مسوول بررسی صلاحیتها. آیا در این استان همه مدیران از ابتداء تا کنون خوب بوده اند؟ آیا افراد مشکل دار نداشته ایم؟ آیا اصل بر برائت است؟ آیا نا اهلان و نامحرمان باید به راحتی مصادر امور را در قبضه بگیرند؟ آیا دلسوزان جامعه از این ناملایمات و این گزینشها راضی هستند؟ آیا کسانی که به روحانی رای دادند به خاطر این بود که باز هم همین قماش افراد سر کار بیایند؟

آقای وزیر کشور شما هم کلاه را بالاتر بگذارید شما گفتید ما گشتیم افرادی لایق و معتدل پیدا کرده و استاندار کردیم. آیا چنین است؟ آیا حکم فرمانداران را در وزارت کشور شما صادر می کنید؟ اگر چنین است به جنابعالی هم هشدار می دهیم و اعلام می کنیم که جنابعالی هم مسیر را به اشتباه رفته ومستحق تکریم نیستید.

About

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …