چاپ مطلب چاپ مطلب

حضور هنرمندان پایتخت با نمایشی دیگر در رشت

همای گیلان:نمایش «خشکسالی و دروغ» اثر محمد یعقوبی با بازی هنرمندانی از پایتخت، روز جمعه دوم آبان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت به روی صحنه می رود.

حضور-هنرمندان-پایتخت-با-نمایشی-دیگر-در-رشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، رضا ثقتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت اظهار کرد: «خشکسالی و دروغ» اثر محمد یعقوبی که پیش از این اجراهای متعددی در تهران و آلمان داشته است و طی آن با استقبال چمشگیر دوستداران تئاتر همراه بود، این بار در رشت به روی صحنه خواهد رفت.

وی افزود: محمد یعقوبی داستان خشکسالی و دروغ را بر پایه روابط بین زوج ها نگارش کرده است که قالب هایی از طنز هم در دل تراژدی گنجانده شده است که همین امر دلیل موفقیت این نمایش می باشد، داستان این نمایش بر تاثیر دروغ در روابط بین افراد در خانواده تاکید می کند و اکثر کنش‌های داستان بین شخصیت‌های زوج اتفاق می‌افتد.

ثقتی گفت: یعقوبی در این نمایش بجز نویسندگی و کارگردانی، نامحسوس در داستان شخصیت هایش را روانشناسی می کند و به همین دلیل با اینکه آدم‌های نمایش او ظاهراً گاهی گفتگوهای بی‌هدفی را دنبال می‌کنند ولی با هوشمندی به سراغ برخی انگیزه‌ها و دلایل ناگفته در متن می‌روند.

وی اظهار کرد: این نمایش در رشت به همت موسسه فرهنگی و هنری پویندگان تدبیر و امید و گروه تئاتر مهر رادی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت برگزار خواهد شد و احمد مهرانفر، باران کوثری، علی سرابی و آیدا کیخایی، یعقوبی را در اجرای رشت همراهی خواهند کرد.

ثقتی با اشاره به اینکه محمد یعقوبی کارگردان نمایش خشکسالی و دروغ از سال ۹۱ تاکنون اجراهای مختلفی را با بازیگران دیگری نیز تجربه کرده است، گفت: اجرای رشت در روز جمعه آخرین اجرای این گروه از این نمایش خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در پایان تصریح کرد: نمایش «خشکسالی و دروغ» روز جمعه دوم آبان در دو سانس ۱۷:۳۰ و ۲۰:۳۰ در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت به روی صحنه می رود و علاقمندان جهت تهیه بلیط می توانند به ویدئو کلوپ سناتور چهار راه گلسار و میدان صابرین و یا به صورت اینترنتی از سایت ایران کنسرت خریداری نمایند.

About

Check Also

 راهیابی انیمیشن “تبر”از لاهیجان به جشنواره بین المللی فیلم Tracce_cinematografiche_Film_Festایتالیا      

 راهیابی انیمیشن “تبر”از لاهیجان به جشنواره بین المللی فیلم Tracce_cinematografiche_Film_Festایتالیا انیمیشن ” تبر “از تولیدات …