چاپ مطلب چاپ مطلب

حکم وزارت کشور؛ مهدوی جای عظمتی در فرمانداری رشت را گرفت

مراسم تودیع و معارفه فرماندار رشت صبح امروز با حضور استاندار در فرمانداری رشت برگزار شد.

سید ولی الله عظمتی فرماندار سابق رشت که از بهمن ماه سال ۸۸ فرماندار رشت بود سکان فرمانداری را به سید عیسی مهدوی که به تازگی حکمش از وزارت کشور رسیده است، تحویل داد.

80883694-5088667

گفتنی است مهدوی مدیرکل روستایی و عشایری استانداری گیلان، رئیس هیئت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی‌ محلی گیلان، شهردار لوشان، معاون دفتر فنی گیلان، شهردار رودبار، دبیر شورای ترافیک گیلان از سوابق سیدعیسی مهدوی است

این هم صحبتهای عظمتی ومهدوی در جلسه تودیع ومعارفه

فرماندار اسبق شهرستان رشت با بیان این مطلب که تلاش کردم تصمیم گیری در رابطه با مدیریت این شهرستان با منطق و عقلانیت انجام شود گفت: عدم پذیرش زور ، ذلت و مداخله عوامل خارجی در تصمیم گیری ها از اصول کار در فرمانداری رشت بود.
به گزارش خبرنگار آریا، سید ولی الله عظمتی امروز در مراسم تودیع خود اظهار داشت: اهالی شهرستان رشت مردمانی فرهیخته و ولایتمدار هستند که راهپیمایی پر شور ۲۲ بهمن گوشه ای از حماسه آفرینی آنهاست.
وی افزود: طی ۵ سال گذشته که مدیریت شهرستان رشت را بر عهده داشتم برای جلب رضایت خداوند و بندگانش تلاش بسیاری کردم اگرچه ممکن است در بعضی موارد کوتاهی هایی صورت گرفته باشد.
عظمتی عنوان کرد: رشت پر جمعیت ترین شهرستان گیلان محسوب می شود که بر اساس آخرین سرشماری دارای ۹۱۸ هزار نفر جمعیت است و با توجه به وسعت چند برابری آن در مقایسه با سایر شهرستان ها، مدیریت در رشت به مرتب دشوارتر است.
وی، داشتن یک سوم از کل زمین های زراعی استان و تولید بیش از ۵۰ درصد از ماهیان سردآبی گیلان را از شاخصه های شهرستان رشت معرفی نمود و گفت: فعالیت های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و حزبی عمدتا در مرکز استان متمرکز است.
فرماندار اسبق رشت با بیان این مطلب که اجرای طرح هادی که به منزله شناسنامه روستاهاست در سال های اخیر به جد پیگیری شده است، اذعان نمود: ارتقای شاخص های توسعه عمرانی از ۱۸ به ۲۷ درصد، موجب سه برابر شدن اعتبارات شهرستان شد.
وی، افزایش روستاهای برخوردار از گاز در شهرستان رشت از ۴۳ به ۱۶۹ روستا را از دیگر فعالیت های انجام شده در ۵ سال اخیر معرفی کرد و افزود: قرار بود تا پایان سال ۹۳ تمامی روستاهای شهرستان گازرسانی شود که مشکل اعتبارات در سال گذشته این روند را کند کرد.
عظمتی ادامه داد: در طول ۵ سال گذشته ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته به ۵۹۱ کیلومتر در شهرستان رشت افزایش یافته است و بدین ترتیب ۴۷ درصد از راه های روستایی شهرستان از آسفالت بهره مند شده اند.
وی، تهیه سامانه اطلاعاتی در شهرستان رشت را از مهم ترین اقدامات چند سال اخیر دانست و اظهار کرد: پیش بینی این سامانه موجب فراهم آمدن امکان برنامه ریزی دقیق و به روز شدن فعالیت ها و سیاست ها شده است.
فرماندار اسبق رشت بیان داشت: در چند سال گذشته رقم اعتبارات این شهرستان هرساله افزایش قابل توجهی داشته است، اگرچه حق مرکز استان بیشتر از این می باشد.
عظمتی با اشاره به بالا بودن میزان جمعیت شناور رشت، بیان داشت: ۵۰ درصد از کل جرایمی که در استان ثبت می شود در این شهرستان اتفاق می افتد.
وی به بحران های ناشی از سیل و برف در چند هفته اخیر اشاره کرد و افزود: در نتیجه پیش بینی ها و برنامه ریزی هایی که از قبل صورت گرفته بود و نیز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، دهیاران، شوراها و حتی مردم، بحران برف در شهرستان رشت مدیریت شد.
فرماندار اسبق شهرستان رشت با بیان این مطلب که تلاش کردم تصمیم گیری در رابطه با مدیریت این شهرستان با منطق و عقلانیت انجام شود گفت: عدم پذیرش زور ، ذلت و مداخله عوامل خارجی در تصمیم گیری ها از اصول کار در فرمانداری رشت بود.
عظمتی به اقدامات فرمانداری رشت در جریان برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: طی ۵ سال گذشته ۴ انتخابات برگزار گردید که در ۲۴ خرداد همزمان با آخرین انتخابات، ۵۵۹ شعبه اخذ رای و ۱۳ هزار نیرو جهت برگزاری آن به کار گرفته شد.
وی ایجاد زمینه حضور مردم در صحنه انتخابات را از وظایف فرمانداران معرفی نمود و گفت: مشارکت مردم شهرستان رشت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، ۶۰درصد و در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۳ درصد نسبت به دور گذشته افزایش داشته است.
فرماندار جدید شهرستان رشت نیز در این مراسم ضمن تشکر از حسن اعتماد استاندار گیلان، گفت: گرفتن مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کسب اقتدار نیست بلکه نوکری مردم است.
سید عیسی مهدوی تصریح کرد: تفکر اعتدالی پیش از اینکه یک مشی سیاسی باشد، ارزش اخلاقی محسوب می شود.
وی تفکر اعتدالی را تفکری توسعه گرا خواند و نوآوری را از راهبردهای خود در مدیریت شهرستان رشت معرفی نمود.
مهدوی ضمن قدردانی از زحمات فرماندار سابق رشت، عنوان کرد: رفع معضل بیکاری و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری از مهم ترین اهداف پیش بینی شده برای شهرستان است.

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …