چاپ مطلب چاپ مطلب

خسارت ۲هزار میلیارد ریالی کشاورزان گیلانی در پی بارش برف نابهنگام

همای گیلان، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان خبر داد:‌ سرمازدگی ناشی از بارش برف اخیر بیش از ۲ هزار میلیارد ریال خسارت به محصولات باغی و زراعی کشاورزان گیلانی وارد کرده است.

✅حبیب جهانساز اظهار داشت:‌ در پی بارش برف نابهنگام اواخر فروردین ماه و بروز سرمازدگی، خسارت فراوانی به محصولات باغی و زراعی گیلان وارد شده است و ارزش ریالی این خسارت ها از سوی کارشناسان حدود ۲ هزار میلیارد ریال برآورد گردیده است.

✅معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود:‌ محصولات زراعی و باغی بیش از ۲۶ هزار و ۸۷۵ هکتار از کشاورزان گیلانی در مناطقی از شهرستان های رودسر، سیاهکل، املش، رودبار و رضوانشهر دستخوش آسیب جدی شده است.

✅جهانساز با اشاره به اینکه این حادثه موجب کاهش تولید محصولات کشاورزی می شود عنوان کرد:‌ ارزیابی‌های کارشناسان نشان می‌دهد وقوع این سرمازدگی ۱۱ هزار و ۲۷۱ تن کاهش تولید انواع محصولات زراعی و باغی در گیلان را به‌‌دنبال خواهد داشت.

?خاطر نشان می سازد انواع محصولاتی که دچار سرمازدگی شده اند عبارتند از:‌ فندق‌‌،‌ گردو،‌ گل‌گاوزبان و‌ چای.

?بررسی ها جهت ارزیابی خسارت‌های وارده به کشاورزان همچنان ادامه داشته و احتمال تغییر برآورد فعلی بعمل آمده از خسارت ها وجود دارد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

 مشمولان خدمت تیرماه سال ۱۴۰۳ فراخوانده شدند

مشمولان خدمت تیرماه سال ۱۴۰۳ فراخوانده شدند   🔹سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای …