چاپ مطلب چاپ مطلب

در ایام نوروز امسال اتفاق افتاد؛ افزایش۳۵ درصدی آتش سوزی ها در شهر رشت

 

 

 

 همای گیلان:مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از افزایش ۳۵درصدی تعداد آتش سوزی ها در این شهر طی ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.20140408120929300
مهندس علی مقصودی د با اعلام این خبر اظهار داشت: در مجموع میزان حریق و حوادث از یکم تا سیزدهم فروردین امسال ۱۱۵ مورد بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروز ۹۳، ازمجموع ۶۵ مورد حریق ۲۳ فقره مربوط به آتش سوزی علفزار و ضایعات، ۲۲ فقره اماکن مسکونی، ۸ فقره حریق خودرو و ۵ فقره حریق در واحدهای صنفی و غیره است که توسط آتش نشانان اطفا شده است، افزود:  که نسبت به زمان مشابه سال گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش داشته است.
مقصودی خاطر نشان کرد: بررسی های کارشناسان این سازمان  حکایت از آن دارد که مهمترین عامل افزایش وقوع حریق در این ایام بی احتیاطی شهروندان و نیز نقص در سامانه سیم کشی برق اماکن بوده است.
وی در ادامه از وقوع ۵۰ مورد حادثه در این مدت خبر داد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۴۷ درصدی را نشان می دهد.
مدیر عامل سازمان اتش نشانی رشت، آمار نجات یافتگان در مدت مذکور را ۱۴ تن عنوان که از این افراد ۶ تن به واسطه شدت بالای سوختگی ناشی از انفجار سیلندر گاز پیک نیکی در بلوار لاکان رشت پس از انتقال به مراکز درمانی،  جان خود را از دست داده اند./آریا

About

Check Also

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه جمهوری چچنستان یا چچنیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه است …