چاپ مطلب چاپ مطلب

در جلسه هیئت دولت تصویب شد قیمت تضمینی برگ سبز چای درجه یک ۱۸۰۰تومان ودرجه دو۱۰۰۰تومان/برنامه مدون برای کاهش آلودگی هوا

همای گیلان:جلسه هیأت دولت عصر دیروز به ریاست دکتر روحانی رییس‌جمهوری برگزار گردید و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل و مباحث روز کشور به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

rohani0012به نقل از پایگاه دولت ،پیرو ابلاغ دستور ریاست محترم جمهوری و مأموریتی که به کمیسیون زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست دولت واگذار شد، هیأت دولت در جلسه امروز پیشنهادهای این کمیسیون را در جهت کاهش آلودگی هوا به تصویب رساند.

هیأت وزیران به موجب این مصوبه راهکارها و برنامه اجرایی مدون شامل فعالیت‌های مؤثر در کاهش آلودگی هوا با زمانبندی مشخص و تعیین مجری و ناظر مربوط به تفکیک هر یک از فعالیت‌های مذکور در هشت محور «سوخت، خودروهای در حال حرکت، منابع ساکن، خودروهای نو، مدیریت حمل و نقل و تقاضای سفر، پایش و پیش‌بینی هوا، آموزش و اطلاع‌رسانی و زیرساخت‌های شهری» مورد بحث قرار داد و تصمیم‌گیری کرد.

براساس این تصمیمات:

– جدول زمانی استاندارد حد مجاز آلایندگی خودروهای بنزینی و گازوئیلی ساخت داخلی و همچنین موتور سیکلت اصلاح شد.

– نصب و بکارگیری فیلتر جذب ذرات دیزل برای کلیه خودروهای دیزلی وارداتی و تولید داخل و منوط شدن شماره‌گذاری آنها به نصب فیلتر مذکور اجباری گردید.

– وزارت نفت ملزم شد تا سوخت با استاندارد یورو ۴ و دیزل با گوگرد کمتر از ۴۰ قسمت در میلیون در کلان شهرها متناسب با میزان تولید بنزین و با اولویت شهرهای با آلودگی بیشتر عرضه کند.

– توسعه ناوگان‌های فرسوده نوسازی و استفاده از واحدهای تولید همزمان برق، برودت و گرمایش به میزان سالیانه ۲۰۰ مگاوات.

– راه‌اندازی و تکمیل شبکه ملی پایش آلودگی هوا، صدا و امواج با بهره‌گیری از سیستم‌های زمینی و ماهواره‌ای و الزام به استقرار سیستم پایش بر خط صنایع بزرگ تا پایان سال ۱۳۹۳٫

– پخش رایگان مطالب آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست در صدا و سیما.

– گسترش زیرساخت‌های الکترونیکی خدمات‌رسانی در بخش دولتی و عمومی به منظور کاهش سفرهای درون شهری به میزان دو برابر وضع موجود.

– افزایش سرانه فضای سبز در شهرها و حریم آنها به میزان مندرج در طرح‌های جامع آنها.

– وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت ملزم شدند تا زمان‌بندی دسترسی به اهداف سهم حمل و نقل عمومی درون شهری و برون‌شهری را با همکاری وزارت کشور ارایه نمایند.

– همچنین در ادامه جلسه، هیأت دولت درباره تعیین قیمت خرید تضمین برگ سبز چای در سال زراعی ۹۳-۹۲ برای درجه یک و دو به ترتیب معادل هجده هزار و ده هزار ریال و قیمت فروش برگ سبز چای درجه یک و دو به خریداران برگ سبز چای معادل سی و سه درصد قیمت خرید تضمینی تصمیم‌گیری کرد.

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …