در راستای ارتقای سلامت همه جانبه در گیلان و به منظور توسعه خدمات درمانی در شهرستان انزلی، با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار، بیمارستان شهید بهشتی انزلی به بیمارستان جامع تبدیل می شود.

همای گیلان، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن بازدید از بیمارستان شهید بهشتی انزلی، گفت: در راستای ارتقای سلامت همه جانبه در گیلان و به منظور توسعه خدمات درمانی در شهرستان انزلی، با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار، بیمارستان شهید بهشتی انزلی به بیمارستان جامع تبدیل می شود.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک همچنین از ساخت بزرگترین اورژانس بیمارستانی در بیمارستان انزلی خبر داد و ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت این پروژه و سایر پروژه های در حال احداث در شهر انزلی خاطرنشان کرد: ایجاد بیمارستان جامع که دارای بخش های مختلف تخصصی باشد، از برنامه های ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نقشه جامع درمان در استان است.

وی افزود: اعزام متخصصین پزشکی در رشته های فوق تخصصی گوارش و جراحی پلاستیک نیز به منظور ارتقای سرمایه های انسانی بیمارستان و راه اندازی ۱۰ تخت آی سی یو و بلوک زایمانی در بیمارستان انزلی از دیگر برنامه های در دست اقدام دانشگاه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان استقرار پروژه های در حال احداث در بیمارستان انزلی را به عنوان بخش مهمی از اقدامات زیر بنایی برای تبدیل بیمارستان انزلی به بیمارستان جامع بر شمرد و اظهار امیدواری کرد: برخی از این طرح ها در هفته سلامت و ماه های آتی به مرحله افتتاح برسد.

وی با اشاره به نگاه متفاوت و ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهرستان ها برای توسعه خدمات سلامت، عنوان کرد: از این پس سیاست های دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت عملیاتی تر بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده در شهرستان ها، اجرایی می شود.

این مقام مسوول، با بیان این که بخش عمده ای از توسعه در هر شهرستان بستگی به مدیریت و همراهی مدیران عرصه بهداشت و درمان آن شهرستان دارد، گفت: خلاقیت و نوآوری مدیران در بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی از پایه های سند برنامه راهبردی حوزه سلامت در گیلان، است.

در این سفر یک روزه ضمن بازدید میدانی از بیمارستان در حال توسعه شهید بهشتی انزلی، نشست مشترک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان نیز به منظور تعامل و هم اندیشی بیشتر برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم شهرستان بندر انزلی، در بیمارستان برگزار شد.

در این نشست، مهندس خسته بند نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، ضمن ابراز خشنودی از روند توسعه سلامت در این شهرستان، در خصوص انجام اقدامات لازم برای برگزاری جلسات با مسوولین کشوری، سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های مرتبط برای رفع موانع پیش رو، قول مساعد داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی نیز با تشکر از تلاش و همراهی های مهندس خسته بند و فرماندار شهرستان بندر انزلی در توسعه خدمات بخش سلامت، خاطر نشان کرد: با تعامل و همراهی بیشتر، راه رسیدن به اهداف دانشگاه در شهرستان ها هموارتر خواهد شد./دیارمیرزا

با کانال همای خبر همراه باشید