چاپ مطلب چاپ مطلب

در راستای تحقق شعار«جهش تولید با مشارکت مردم»: نیروگاه رضوانشهر آماده بهره برداری است

در راستای تحقق شعار«جهش تولید با مشارکت مردم»:

نیروگاه رضوانشهر آماده بهره برداری است

 

فاز اول نیروگاه مولد مقیاس کوچک رضوانشهر با ظرفیت ۲.۱ مگاوات آماده بهره برداری است.

 

حسن والی مجری طرح تولید پراکنده معاونت طرح و توسعه شرکت برق منطقه ای گیلان،گفت: نیروگاه مولد مقیاس کوچک رضوانشهر با ظرفیت ۲.۱ مگاوات با هدف تزریق برق تولید شده به شبکه سراسری برق، آماده بهره برداری است.

مجری طرح تولید پراکنده با بیان نقش مهم و حیاتی نیروگاه های مولد مقیاس کوچک در استراتژی های توسعه انرژی پایدار، گفت: ظرفیت کلی نیروگاه، ۵ مگاوات است و امیدواریم در فاز بعدی و در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از تمامی ظرفیت نیروگاه باشیم.

والی با اشاره به نامگذاری سال جدید به سال« جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: شرکت برق منطقه ای گیلان آماده استقبال از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در خصوص احداث نیروگاه های مولد مقیاس کوچک می باشد و از هیچ تلاشی جهت بستر سازی مناسب، تسهیل گری و رفع موانع در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

مجری طرح تولید پراکنده در خصوص نیروگاه مولد مقیاس کوچک رضوانشهر گفت: این نیروگاه بر اساس قرارداد شرکت برق منطقه ای گیلان با شرکت نیروسازان رضوان در قالب انعقاد قرارداد تضمینی خرید برق، احداث شده است . در دوره ۵ ساله تضمینی، برق تولیدی نیروگاه به صورت تضمینی خریداری خواهد شد و در دوره ۵ ساله بهره برداری تجاری نیز بر اساس مصوبات هیات تنظیم بازار، نسبت به خرید برق تولید نیروگاه اقدام خواهد شد.

والی گفت: برای احداث این نیروگاه تا کنون حدود ۶۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده که برای تعداد ۸ نفر از نیروهای تحصیلکرده استان اشتغالزایی دائم ایجاد شده است.

گفتنی است که اقتصادی بودن سرمایه گذاری، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات ، عدم نیاز به سرمایه گذاری کلان توسط بخش دولتی از طریق جذب مشارکت های مردمی، تامین انرژی با ضریب حفاظتی بالا(پدافند غیر عامل)، تولید برق با راندمان بالا، کاهش آلاینده های زیست محیطی و عدم نیاز به احداث خطوط از جمله اصلی ترین و مهمترین مزایای نیروگاه های مولد مقیاس کوچک می‌باشد

About مدیر خبر1

Check Also

تولید کننده چای مظفر نوری در لاهیجان: از دولت منتخب خواستار توقف واردات بی رویه چای خارجی هستیم/

تولید کننده چای مظفر نوری در لاهیجان: از دولت منتخب خواستار توقف واردات بی رویه …