چاپ مطلب چاپ مطلب

در هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهر شورای رشت: تشکیل کمیته آسفالت و بهبود محیط شهری به منظور استقبال از نوروز ۹۸/ بررسی اقدامات لازم به منظور مقابله با خطرات احتمالی چهارشنبه آخر سال


در هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت تشکیل کمیته آسفالت و بهبود محیط شهری به منظور استقبال از نوروز سال ۹۸ تصویب شد.

به گزارش همای گیلان و نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی (ع) اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت امام هادی (ع) دو شهید گمنام در شهر رشت تشییع می شوند.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه امنیت و آسایش کشور را مدیون خون شهدا هستیم افزود: اگر رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نبود امروزه این امنیت و آسایش در کشور وجود نداشت و امیدوارم به منظور پاسداشت بهتر جانفشانیهای شهدای گرانقدر ایران اسلامی با تلاش بیشتری در مسیر خدمت گام برداریم.

وی به سفر هیئت دولت به گیلان اشاره کرد و گفت: دولت باید برای ساماندهی گوهررود و زرجوب به طور جدی ورود کند و این مهم جزو مطالبات مردم استان گیلان بالاخص شهر رشت بوده و انتظار داریم محیط زیست استان نیز بیش از گذشته پیگیر جذب اعتبارات ملی برای این حوزه باشد.
وی به ایجاد محیط امن به منظور جذب بهتر سرمایه گذار اشاره کرد و گفت: امیدوارم شرایط مناسب به منظور جذب سرمایه گذاران با هدف مشارکت آنان در پروژه های عمرانی شهر فراهم شده و در کمیسیون ماده پنج نیز مباحث این چنینی تسریع پیدا کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با تاکید بر اینکه خانواده ها هشدارهای ایمنی چهارشنبه آخر سال را جدی بگیرند افزود: انتظار داریم خانواده ها در کنار احترام گذاشتن به آداب و سنن قدیمی نسبت به حفظ سلامت و ایمنی خود و دیگر شهروندان نیز توجه داشته و با دوری جستن از اقدامات خطر آفرین در چهارشنبه آخر سال به استقبال بهار ۹۸ برویم.
شیرزاد با اشاره به اینکه باید از زحمات پرستاران بیمارستان سوانح سوختگی ولایت رشت تقدیر شود گفت: اعضای کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به منظور تقدیر از زحمات بی دریغ پرستاران این بیمارستان در چهارشنبه هفته جاری در آن مکان حضور یافته و با اهدای شاخه ای گل از زحمات آنان قدردانی می کنند.
وی با بیان اینکه به جای پخش تصاویر مدیران از تلویزیون های شهری رشت به پخش پیام های هشدار دهنده پیرامون خطرات احتمالی چهارشنبه سوری توجه شود تصریح کرد: تمامی شهروندان نسبت به اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری شناخت دارند و تاکید می کنم به جای پخش مداوم تصاویر مدیران شهری از تلویزیونهای شهری سطح رشت، باید نسبت به پخش فیلم های آموزشی و پیام های هشدار دهنده پیرامون مخاطرات چهارشنبه آخر سال و همچنین اقدامات عمرانی شهرداری رشت در نقاط مختلف شهر اقدام شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به تشکیل کمپینگ (نه به چهارشنبه سوری خطرناک) اشاره کرد و گفت: با پیوستن به کمپینگ( نه به چهارشنبه سوری خطرناک) و توجه به مباحث آموزشی در این ایام به سازمان آتش نشانی در پیشگیری از بروز حوادث چهارشنبه آخر سال کمک کنیم.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهردای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همه ساله اقدامات ویژه ای به منظور مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال برنامه ریزی می شود اظهار کرد: اعزام کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به مدارس و سرای محلات سطح رشت از جمله این برنامه ریزی ها بوده و اخیرا با تشکیل کمپینگ ( نه به چهارشنبه سوری خطرناک) قصد داریم ضمن هوشیاری بیشتر خانواده ها نسبت به خطرات احتمالی این روز، از بروز حوادث در شهر جلوگیری کنیم.
شهرام مومنی به پخش پیام های رادیویی مربوط به چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: توزیع و نصب بنر ، پوستر و غیره در نقاط مختلف شهر از دیگر اقدامات انجام شده به منظور مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه سوری در رشت است.

وی با بیان اینکه ده فیلم کوتاه و تاثیرگذار با موضوع چهارشنبه آخر سال آماده پخش است افزود: می توانیم با بهره مندی از تلویزیون های شهری نسبت به پخش فیلم های کوتاه با هدف فرهنگ سازی بهتر در این باره اقدام کنیم.

علیرضا حسنی مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۵ برنامه به منظور استقبال از بهار ۹۸ برنامه ریزی شده است اظهار کرد: تهیه و توزیع نقشه رشت، اجرای نمایش در پیاده راه فرهنگی ، برگزاری تور رایگان رشت گردی و غیره از جمله برنامه هایی است که به منطور استقبال از بهار ۹۸ و متعاقب آن در ایام نوروز برگزار می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه با پیگیری های سازمان عمران مشکل دریافت قیر برطرف شده است اظهار کرد: با اختصاص قیر اجرای آسفالت در نقاط مختلف رشت آغاز شده است.
علی مقصودی به فعالیت آب نمای پارک ملت رشت اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا فاز نخست این آب نما در نوروز ۹۸ به بهره برداری برسد .

در این جلسه مدیران حوزه خدمات شهری و عمران مناطق پنجگانه شهرداری رشت به ارائه گزارش پیرامون اقدامات انجام شده در بخش آسفالت و طرح استقبال از بهار ۹۸ پرداختند و تشکیل کمیته آسفالت و بهبود محیط شهری به منظور استقبال از نوروز ۹۸ تصویب شد.

در انتهای این جلسه رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت اقدام به کاشت نهال در فضای سبز موجود در ساختمان شورا در خیابان سعدی رشت کردند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

افتتاح راه آهن رشت – کاسپین عقب افتاد

افتتاح راه آهن رشت – کاسپین عقب افتاد طبق اعلام وزارت راه قرار بود امروز …