چاپ مطلب چاپ مطلب

دکتر پورقربان درمراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی: تالاب بندرانزلی متعلق به دنیا است/ تالاب انزلی سرمایه ارزشمند ملی و جهانی است/باید تالاب انزلی حفاظت و احیا شود تا دوباره صدای آن را بشنویم

اختصاصی همای گیلان: دکتر حسن پورقربان، شهردار بندرانزلی درمراسم اولین شب چهارمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی هدف اصلی از برگزاری این جشنواره را رساندن صدای تالاب به مسئولین کلان کشور دانست وگفت: این تالاب فقط مربوط به گیلان نیست و متعلق به دنیا است.


شهردار بندرانزلی افزود:این جشنواره با هدف احیاء تالاب انزلی در محیطی متفاوت از نظر مکانی در حالی برگزار می‌شود که برای رسیدن به هدف جشنواره نیازمند حمایت همه مردم و کمک مسئولین هستیم تا بار دیگر تالاب انزلی مهد زیبای این منطقه و حتی کشور باشد.
وی تصریح کرد: این جشنواره با حمایت شورای اسلامی شهر انزلی، فرمانداری و ادارات و سازمان های فرهنگی از ۳۰مرداد تا ۸شهریور برگزار خواهد شد.

پورقربان خاطرنشان کرد: با دعوت از حضور هنرمندان منطقه و هنرمندان کشوری برای اجرای برنامه های هنری در تلاش هستیم تا توجه همگان را به تالاب بازگردانیم و دوباره یادآور شویم که تالاب انزلی سرمایه ارزشمند ملی و حتی جهانی است و باید حفاظت و احیاء شود تا صدای تالاب را دوباره بشنویم.

وی سپس ادامه داد: شهر انزلی یک شهر ساحلی، توریستی و گردشگری است و با برنامه ریزی و کمک از تیم جایکا تا پایان سال، محلی را در زیر پل ولایت انزلی به عنوان محل گردشگری و معرفی گیاهان آبزی تالاب و منطقه احداث خواهیم کرد تا کمک بیشتری برای شناسایی تالاب انزلی باشد.

شهردار انزلی سپس به استفاده از ظرفیت های استخرهای گم شده اشاره کرد وگفت: با استفاده از ظرفیتهای استخرهای گم شده در منطقه قاضیان شهر انزلی، سوئیتهای شناوری را توسط بخش خصوصی در حال طراحی داریم که به حمایت از گردشگران برای استفاده از ظرفیتهای طبیعی و مواهب الهی کمک می کند.

شهردار انزلی همچنین اظهار داشت: در اختیار داشتن ۹کیلومتر از سواحل و وجود جاروی ساحلی برای حفاظت از محیط دریایی نیز در راستای حفظ و نگهداری رودخانه ها و احیاء تالابها و منابع دریایی می باشد که امیدواریم با کمک مردم و مسئولین بتوانیم در حفظ و احیاء تالاب کمک کنیم.

پورقربان در پایان سخنان خود گفت: هدف اصلی این جشنواره این است که صدای تالاب را به مسئولین کلان کشور برسانیم زیرا تالاب فقط مربوط به گیلان نیست و متعلق به دنیا است.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

واکاوی نمایش ضعیف ملی پوشان والیبال در لیگ ملتها

مجید صبوحی کارشناسی فرهنگی ورزشی و مربی والیبال طی یادداشتی نوشت: در آستانه المپیک ریو …