چاپ مطلب چاپ مطلب

دیدار مسوولین و کارکنان سما با امام جمعه و فرماندار لاهیجان


رئیس و کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل به منظور تعامل با مسوولین شهرستان لاهیجان جهت پیشبرد کارهای این مرکز آموزشی فرهنگی با امام جمعه و فرماندار شهرستان لاهیجان دیدار کردند.
همای گیلان، در این دیدارهای صمیمانه دکتر افشار ضیاظریفی معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در سخنانی ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار لاهیجان بابت وقت گذاشتن برای دیدار با مجموعه سما ، گزارشی از روند کارهای انجام شده ارائه داد و افزود: مجموعه سما لاهیجان و سیاهکل دارای هفت مدرسه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است که با کادری مجرب و متشکل از بهترین مدیران و دبیران شهرستان در خدمت جامعه آموزشی بوده و ۷۰۰ نفر دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل می باشند.
وی فعالیت سما لاهیجان و سیاهکل در بخش آموزش عالی را نیز اثرگذار عنوان نمود و خاطرنشان کرد: این مرکز آموزشی فرهنگی بعد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان بزرگ ترین مجموعه آموزش عالی شهرستان بوده و با رویکردی متفاوت با سایر مراکز آموزش عالی به تربیت دانشجویانی «کارآفرین» و «مهارت محور» می پردازد و با تاسیس دو دانشکده فنی و حرفه ای در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با امکانات کامل در خدمت شهروندان عزیز بوده و هم اکنون ۱۰۰۰ نفر در این دو مرکز مشغول تحصیل هستند.
افشار ضیاظریفی توسعه فرهنگی و اعتلای سطح فرهنگ جامعه را نیز یکی از دغدغه های سما دانست و اظهار داشت: در این زمینه نیز سما کارهای ارزشمندی انجام داده و با تیمی که هم اکنون در سما مشغول فعالیت هستند ما توانسته ایم در سطح کشور و استان حرف اول را بزنیم و این یکی از افتخارات سما لاهیجان و سیاهکل است. وی در ادامه، «رونمایی کتاب در حوزه سلامت کودکان» در نیمه اسفند توسط مدرسه سبز سما لاهیجان را یکی از کارهای ارزشمند این مرکز عنوان و اظهار امیدواری کرد که مسوولین شهرستان از این کار فرهنگی استقبال کرده و در این مراسم حضور پیدا کنند.
حجت الاسلام صدیقی امام جمعه لاهیجان نیز در سخنانی، ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان سمایی برای تک تک آنها آرزویی موفقیت نمود.
صدیقی در ادامه با نقل روایتی از حضرت علی (ع) که می فرمایند«قلب الاحداث کالارض الخالیه- همانا دل نوجوان مانند زمین خالى است که هرچه در آن افکنده شود، آن را مى پذیرد» خاطرنشان نمود: که مسوولیت تان بسیار خطیر است زیرا که افکار بچه ها دست شماست و باید بسیار مراقب باشید که همه حرکات شما از قبیل حرف معلم، نگاه معلم، نوع پوشش، نحوه برخورد، اهمیت دادن به نماز اول وقت و … برای دانش آموزان درس و الگو خواهد بود و بدانید که بابت همه کارهایی که می کنید باید در قیامت جوابگو باشید.
وی همچنین از پیشنهاد واگذاری سخنرانی قبل از خطبه ها، به مسوولین سما در خصوص ارائه گزارش به نمازگزاران جمعه و معرفی بیشتر سما استقبال نمود و یادآور شد که بیان کردن خدمات سما برای مردم از تریبون نماز جمعه مایه امیدواری است و جای تقدیر دارد.
فرماندار لاهیجان نیز در سخنان کوتاهی به اهمیت کار علمی و پژوهشی در جامعه اشاره نمود و خاطرنشان کرد: با پشتوانه علم و پژوهش است که می توان در کارها موفق بود و در مقابل مشکلات ایستاد و جامعه ای سربلند داشت.
وی در ادامه به پیشرفت های کشور در عرصه علمی و فناوری نیز گریزی زد و ادامه داد: با توجه به تلاش دشمنان برای تحریم همه جانبه علیه کشور باید با اتکا به توان علمی و استعداد جوانان مان کارها را بسامان کنیم و باور داریم که با پشتوانه عظیم علمی و دانشگاهی ما می توانیم بر بسیاری از این مشکلات غلبه کنیم.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با محوریت مناطق آزاد گامی در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاحیه رویداد صدرا: همکاری نهاد دانشگاه و صنعت با …