چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس اتاق اصناف سیاهکل:تعداد پروانه های صادر شده در سال جاری نسبت به سال گذشته به نصف کاهش یافته است

اختصاصی همای گیلان:رئیس اتاق اصناف شهرستان سیاهکل طی گفت و گویی گفت: حوزه شهرستان سیاهکل دارای ۲۵۰۰ واحد صنفی است که از این تعداد ۲۱۰۰ واحد دارای پروانه می باشند. DSCN1862

کامبیز سرخطی در گفتگویی با اعلام این خبر که شهرستان دارای ۱۴۰ واحد صنفی بدون پروانه می باشد افزود: این واحدها به دلیل مشکلات مالکیتی و همچنین به علت بدهی به دارایی و یا عقب نشینی فاقد پروانه هستند.

وی اظهار داشت: جهت پروانه دار کردن آنها مذاکراتی با شهرداری انجام پذیرفته تا بتوانیم طبق قانون ابلاغ صدور پروانه برای آنها اخذ نماییم ضمن آنکه در شهرهای همجوار آمار فاقدین پروانه به مراتب بیش تر از سیاهکل می باشد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان سیاهکل خاطر نشان کرد: واحدهای بازرسی و نظارت اتاق اصناف سیاهکل با یک مدیر بازرس و دو بازرس فعالیت مستمر با اداره تعزیرات حکومتی دارند.

سرخطی تعداد دفعات بازرسی شده از واحدهای صنفی در سال ۹۳ را ۶۴۰۰ دفعه دانست و افزود: از این بین برای ۸۱۷ واحد متخلف صورت جلسه گردید که پس از فراخوان متخلفین و بررسی پرونده های ۱۰۷ نفر، پرونده تشکیل و منجر به حکم تعزیرات حکومتی گردید که تخلف اغلب آنها به دلیل عدم درج قیمت، تداخل صنوف، عدم ارائه صورت حساب و گران فروشی بوده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان سیاهکل در ادامه اذعان داشت: هر هفته یک بار گشت نظارتی ما با گشت های نظارتی ادارات صنف،معدن وتجارت و تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت و درمان انجام می گیرد. این بازرسی ها شامل دو بخش بوده یک بخش گران فروشی و دیگر موارد بهداشتی.

سرخطی تصریح کرد: در سال ۹۳ تعداد ۵۰ فقره پروانه صادر شده است که به علت رکود بازار و ورشکستگی به طور بی سابقه ای ۵ واحد از آنها جمع آوری گردیده است که این در حالتی است که در سال ۹۲ صد فقره پروانه صادر شد که حتی یک مورد هم جمع آوری نگردید. وی توضیح داد: متأسفانه قطع تسهیلات بانکی جهت کمک به صنوف یا حساب در گردش ،مشکلات زیادی را برای واحدهای صنفی به وجود آورده است. رئیس اتاق اصناف یادآور شد: درآمد اتاق اصناف بسیار کاهش یافته است و این امر موجب مشکلات زیادی در بخش پرداخت حقوق پرسنل امور و اداره گشته است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان سیاهکل با اشاره به این مطلب که اتاق اصناف همکاری خوبی با ادارات دارد افزود: این اتاق همواره در مراسم مذهبی و کمک به آنها نقش به سزایی ایفاء می کند.

سرخطی عنوان کرد: عمده تسهیلات اصناف، افزایش مبالغ دریافتی توسط شهرداری می باشد که این روند هم بر مشکلات واحدها افزوده است.

وی ضمن توصیف همکاری خوب نیروی انتظامی با اتاق اصناف اظهار داشت: در سال ۹۳ بیش از ۱۵ واحد صنفی با همکاری نیروی انتظامی پلمپ شده است و همچنین تعداد دیگری با اعلام اتحادیه ها در دست پلمپ قرار دارد.  DSCN1860

About سردبیر ارشد

Check Also

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی روز سه شنبه طی مراسمی در اتاق بازرگانی گیلان تجلیل شدند

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی …

One comment

  1. انشا الله این زحمات به هدر نره.بانک ها توجه بیشتری بکنند لطفا.ممنون.