چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس اداره ثبت احوال صومعه‌سرا خبر داد کاهش ۱۴ درصدی آمار ثبت طلاق در صومعه‌سرا

همای گیلان:حسن نورانی ظهر امروز در جلسه شورای «واقع حیاتی» این شهرستان با تبریک میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان به ارائه آمار چهار واقعه ازدواج، طلاق، تولد و مرگ پرداخت و اظهار داشت: سال گذشته نسبت به سال ۹۱ آمار ولادت در صومعه‌سرا افزایش یافت.13930125000015_PhotoA

وی تعداد مرگ و میر در سال ۹۲ را ۹۷۹ مورد عنوان کرد و ادامه داد: این آمار نسبت به سال ماقبل افزایش داشته است.

رئیس اداره ثبت احوال صومعه‌سرا از کاهش ازدواج در صومعه‌سرا خبر داد و گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۶۶۵ مورد ازدواج در شهرستان صومعه‌سرا به ثبت رسیده که نسبت به سال ماقبل کاهش داشته است.

این مسئول تعداد طلاق‌های به ثبت رسیده در شهرستان صومعه‌سرا در سال گذشته را ۲۲۷ فقره عنوان کرد و متذکر شد: این آمار نسبت به سال ماقبل ۱۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نورانی درباره فراوانی نام نوزادان در شهرستان صومعه‌سرا یادآور شد: فاطمه، نازنین‌زهرا، زهرا، معصومه، زینب و رها، پنج نام برتر نوزادان در سال ۹۲ بود.

به گفته نورانی، ابوالفضل، محمدطاها، امیرعلی، امیرحسین و علی‌اصغر بیشترین فراوانی نام در نوزادان پسر است.

معاون فرماندار صومعه‌سرا نیز در جلسه مذکور عنوان کرد: جلسه شورای واقع حیاتی یکی از جلسات بسیار مهم و از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

مختار رضایی با اشاره به جوان بودن جمعیت ایران ادامه داد: برنامه‌ریزی صحیح و دقیق نیازمند داشتن آمار جمعیتی ثبتی و درست است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب به افزایش جمعیت تاکید دارند، بیان داشت: ثبت وقایع حیاتی برابر با مهلت‌های قانونی که در حوزه کشور صورت می‌گیرد به دولت در برنامه‌ریزی‌های جامع کمک می‌کند.

معاون فرماندار صومعه‌سرا مهلت ثبت ولادت را تا ۱۵ روز پس از تولد و برای وفات تا ۱۰ روز بعد از فوت عنوان کرد و افزود: اعضای شورای وقایع حیاتی و تمام دستگاه‌هایی که به نحوی با حوزه مردم سر و کار دارند باید با متولی امر که اداره ثبت احوال است همکاری لازم را داشته باشند.

این مسئول ارائه آمار صحیح و دقیق را لازمه کار دولت در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور دانست و گفت: باید در زمینه ثبت به‌موقع وقایع حیاتی فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

شهردار صومعه‌سرا نیز در جلسه مذکور وفات و تولد را از وقایع چرخه حیات‌ بیان کرد و عنوان کرد: باید به گونه‌ای رفتار شود تا تولد و وفات باهم تناسب داشته باشند.

حسن آقاجانی، به موضوع بیمه سلامت دولت اشاره کرد و متذکر شد: بیمه سلامت می‌تواند کمک‌ قابل توجهی در زمینه افزایش سن امید به زندگی ایفا کند.

وی با بیان اینکه هزینه‌های درمانی بالا است اذعان داشت: بسیاری از افراد روستایی امکان پرداخت هزینه‌های درمان خود را ندارند.

/فارس

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …