چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس اندیشکده یقین: ۴۰ میلیون سایت غیراخلاقی توسط آمریکا ایجاد شده است

همای گیلان:رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه ۴۰ میلیون سایت پورن (غیراخلاقی) توسط آمریکا در دنیای سایبری وجود دارد، گفت: ۸۹ درصد کاربران این سایت‌ها آمریکایی هستند و اهرم حقوق بشر در مقابل این چالش فرهنگی غرب حرکتی نمی‌کند.

حسن عباسی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی چالش‌های جهانی دکترین فرهنگی جمهوری اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی این شهر با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و انقلاب فرهنگی مظلوم واقع شد، اظهار کرد:اگر حجاب‌هایی که امروز هست را درک نکنیم و نشناسیم سنت‌های غلط رایج، ماهیت فرهنگی پیدا می‌کند.139111140001793

وی مهمترین مولفه فرهنگی نظام تعلیم و تربیت جهان را تفرد دانست و افزود: در افق ۲۰۵۰ میلادی دانشمندان غربی دنیای را پیش‌بینی می‌کنند که تفردگرایی است و  این ویروس فرهنگی که فرهنگ غرب را نابود می‌کند،هفت تا هشت سال است که فرهنگ تک فرزندی در جامعه ما رایج شد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه فرهنگ تک فرزندی که در کشور رایج شده و بچه تنها خودش را می بیند وقتی به جامعه وارد شد بخشی از جامعه را برای خودش می‌خواهد،گفت: کاهش جمعیتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند به این علت است که در آینده با بحران روبه رو می شویم.

عباسی با بیان اینکه در گذشته فرزندان در خانواده احترام، از خودگذشتگی و احساس مسئولیت را یاد می‌گرفتند، تصریح کرد: اما امروز با این تک فرزندی نسل عمه، خاله، عمو و دایی در حال نابودی است و  به سادگی محبتی که کودک می توانست از این افراد دریافت کند از بین می‌رود در حالی که هرکدام از این ارکان جایگاه خود را دارند.

وی افزود: پخش سریال‌های تلویزیونی که تک فرزندی و تک والدینی را ترویج می‌دهد تربیت زیرپوستی است که توسط تلویزیون خودمان ترویج داده می‌شود.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز ایران با بیان اینکه ایثار در بین تک فرزندان تربیت نشده است، خاطرنشان کرد: این بچه‌ها چونذخواهر و برادر ندارند تحمل و از خودگذشتگی را تمرین نمی‌کنند و طبیعی است به جای همزیستی با انسان‌ها با گربه، سگ و پرنده همزیستی داشته باشد.

عباسی با بیان اینکه چاره این‌ها مطالعه کتاب  سرالصلاه امام خمینی(ره) است که راز نماز را مشخص می‌کند، گفت: چهار مولفه ادب حضور و با ادب بودن، داشتن ادب حضور، حفظ حضور، درک حدود و حفظ حدود است و خداوند در آیه ۱۱۲ سوره توبه در ۹ ویژگی مومن به این مهم اشاره می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در جامعه دینی عالم را محضر خدا می‌داند، گفت:ربا و نفاق در جامعه دینی جای ندارد و در جامعه غیردینی که حق مطرح نیست سنت غلط به باور تبدیل و برای ترویج رفتار غیراخلاقی هم‌جنس بازی آزاد اعلام می‌شود و برای ایران نیز چنین قطعنامه تصویب می‌کنند.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه این باور غلط نظری توسط فروید پایه ریزی شد و به عنوان یک سنت غلط ترویج یافت، افزود: امروز به خود اجازه می‌دهند تا دیگران را هم به این راه برانند و حالا چگونه باید به آنها بیان کرد که در قرآن قوم ثمود چنین کاری کرد و به غذاب الهی دچار شد.

عباسی با بیان اینکه ۴۰ میلیون سایت پورن توسط آمریکا در دنیای سایبری وجود دارد، گفت: ۸۹ درصد کاربران عضو این سایت‌ها آمریکایی هستند و با این کار سنت غلط را در جامعه رایج می‌کنند و اهرم حقوق بشر در مقابل این چالش فرهنگی غرب حرکتی انجام نمی‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ورود ربا و زنای ذهنی رفتاری است که انسان را در اموال و اولاد انسان شریک می‌کند، افزود: برت کاهر با بررسی ۲۲ هزار نفر در آمریکا و ۱۹ هزار نفر در انگلیس دریافت که این افراد با ذهن آلوده و سکس فانتزی رو به رو هستند و باید اختلالات جنسی آنها برطرف شود که نتوانست آن را درمان کند و به سراغ کودکان رفت تا ذهن آنها را درمان کند.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز ایران با بیان اینکه جامعه‌ای که سن ازدواج آن بالا می‌رود و بخش عظیم پسر و دختر در سن ۳۰ سالگی مجرد هستند خطر آنها را تهدید می‌کند، گفت: دیدن صحنه‌های مهیج در خیابان، فیلم و سنت غلطی که رواج یافته باعث ایجاد مشکل عقب افتادن ازدواج دربین جوانان شده که باید مورد  توجه جدی قرار بگیرد.

عباسی تصریح کرد: اشتغال و ازدواج سخت و الگوی دست نیافتی باعث افزایش سن ازدواج در کشور شد که چالش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی است و برای کاهش آن باید شرایط ازدواج را فرام کرد.

وی با بیان اینکه زکات و صلاه ۲۵ بار در در قرآن بیان شده و وقتی زکات در جامعه جدی شود ربا جایی ندارد، صدقه و زکات دو مولفه‌ای مهمی است که باهم در قرآن بیان شده و لازمه جامعه اسلامی است./تسنیم

انتهای پیام/

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …