چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه: پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمر آستانه‌اشرفیه راه‌اندازی می‌شود

 رئیس جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه با مثبت ارزیابی کردن کار ثبت پایگاه امداد جاده‌ای گفت: تلاش می‌شود با کددار شدن پایگاه امدادجاده‌ای و تأمین منابع مالی شاهد هرچه سریع‌تر افتتاح این پایگاه در آستانه‌اشرفیه باشیم.

همای گیلان:علی مقبل با بیان اینکه هلال احمر با دو پایگاه امداد ساحلی بندرکیاشهر آمادگی کامل برای امدادرسانی در مناطق ساحلی را به مردم دارد، اظهار کرد: امداد ساحلی جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه از لحاظ وسعت و کیفیت ارائه خدمات جزو طرح‌های بسیار خوب استان است.139302211724198402736143

وی با اشاره به مکان استقرار پایگاه ساحلی جمعیت هلال احمر افزود:  طرح ساحلی بندرکیاشهر همچون سالیان گذشته از ۲۵ خرداد آغاز شد که علاوه بر منطقه ساحلی، پیست موتورسواری را تحت پوشش قرار داد.

رئیس جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه طرح دیگر امداد ساحلی مربوط به منطقه انبارسر است،گفت: این طرح برای نخستین بار و باتوجه به نیاز شهرستان و حضور مسافران در این منطقه از ۱۵ تیر کار خود را آغاز کرده است.

مقبل خاطرنشان کرد: در هریک از سواحل تحت پوشش امداد ساحلی علاوه بر حضور نیروهای نجات‌گر زبده یک دستگاه آمبولانس برای انتقال آسیب‌دیدگان احتمالی مستقر شده است.

وی با اشاره به دوره‌های برگزار شده برای نجات‌گران مستقر در طرح‌های  ساحلی گفت: علاوه بر دوره برگزار شده در اردوگاه ساحلی چاف توسط جمعیت هلال احمر استان ، یک دوره بازآموزی ویژه نجات‌گران ساحلی توسط جمعیت هلال احمر شهرستان، به منظور آمادگی کامل نیروهای نجات‌گر در آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای طرح سالم‌سازی ساحل باید زودتر انجام شود، از آمادگی نیروهای امداد جاده‌ای این سازمان در تابستان خبر داد و افزود: با توجه به حجم تردد مسافران و جاذبه‌های مذهبی توریستی شهرستان، طرح امداد جاده‌ای توسط امدادگران جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه در حال انجام است.

مقبل با مثبت ارزیابی کردن کار ثبت پایگاه امداد جاده‌ای گفت: تلاش می‌شود با کددار شدن پایگاه امدادجاده‌ای و تأمین منابع مالی شاهد هرچه سریع‌تر افتتاح این پایگاه در آستانه‌اشرفیه باشیم.

وی به برگزاری دوره تکمیلی در آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و افزود: دوره تکمیلی امداد و نجات در دونوبت صبح و عصر در حال برگزاری است.

رئیس جمعیت هلال احمر آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه در این دوره‌های تکمیلی ۷۳ نفر حضور دارند، اظهار کرد: این تعداد از امدادگران علاوه بر گذراندن دوره عمومی امداد و کمک‌های اولیه ۳۵ ساعته ودوره پایه داوطلبی ۴۰ ساعته و پس از گذراندن پیش آزمون مورد نیاز جواز حضور در این دوره اموزشی را کسب کردند.

مقبل با تأکید براینکه تمامی دوره‌های آموزشی جمعیت هلال احمر به صورت رایگان است تاکید کرد: علاقه‌مندان با حضور در این دوره‌ها و کسب مهارت‌های لازم می‌توانند مدرک معتبر امداد و کمک‌های اولیه را دریافت کنند./تسنیم

About

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …