همای گیلان، رئیس‌جمهور با بیان اینکه با مسدود سازی و فشار به نسل جوان به جایی نمی‌رسیم، گفت: ما با هم عهد و پیمان بستیم که به عقب برنخواهیم گشت و مسیر توسعه و پیشرفت را ادامه خواهیم داد. هر کاری بخواهیم در این سرزمین انجام دهیم باید مردم را قانع کنیم. باید افکار عمومی را قانع کنیم.

حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان عصر امروز (یکشنبه) در سفر استانی به خراسان رضوی در نیشابور با بیان اینکه امروز روزی به یاد ماندنی برای من خواهد بود، گفت: مردم خونگرم و دلاور نیشابور قهرمان، نیشابور خیام و عطار، نیشابور امام‌زادگان مکرم و فضل بن شازند، نیشابور قدمگاه مولا علی بن موسی الرضا نیشابور سرزمین تبرک یافته با قدم‌های امام هشتم و آن بیان شیرین و حدیث معروف سلسله الذهب است.

وی گفت: من افتخار دارم مدتی مهمان مردم عزیز نیشابور بودم. در سال ۵۲ و در دوران خدمت و‌ظیفه مهمان نیشابور بودم و از مردم متدین و مومن و انقلابی خاطرات خوبی دارم. همان ایام در اوایل ورودم به نیشابور مقام معظم رهبری هر دو هفته یک بار شب جمعه می‌آمد و در جمعی از جوانان برای آن‌ها سخنرانی می‌کرد و برای ارادتی که از سال ۴۷ به ایشان داشتم در جلس‌ ای که آمدند گفتند از این به بعد به جای من فلانی در جمع شما می‌آید و سخنرانی می‌کند. مسجد جامع نیشابور چند شب شاهد سخنرانی من در ماه رمضان بود بنابرین ارادتم به مردم این دیار دیرینه است و امیدوارم بتوانیم خادم خوبی برای شما مردم عزیز باشیم و همه طرح‌ها و برنامه‌هایی که در دولت یازدهم به خراسان رضوی قول دادیم اجرایی کنیم. این از برنامه‌های ما که در نیشابور یا دیگر شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.

روحانی گفت : خدا را شکر می‌کنم گازرسانی در ۱۰۱ روستا در این استان صورت گرفت. آبرسانی به ‌۱۲۰ روستا رسید و ۱۲۹ کلیومتر لوله‌کشی برای رسیدن آب به مزارع انجام شد و این ماموریت در دولت دوازدهم هم در مورد بهداشت مردم و تکمیل بیمارستان و مسائل مربوط به دانشگاه‌های این استان یا دانشگاه‌های نیشابور و همچنین طرح‌هایی که برای عمران و آبادانی است، مورد توجه خواهد بود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه از شما می‌خواهم به نکته مهمی که در جمع شما مطرح می‌کنم توجه کنید، گفت: ما کشور بزرگی هستیم ما ایران بزرگ و غنی در این دیار هستیم ما روابط خوبی با همسایگان داریم؛ با افغانستان و ترکمنستان و همه همسایگان و می‌خواهیم روابط خوبی با دنیا داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ما با هم عهد و پیمان بستیم که به عقب برنخواهیم گشت و مسیر توسعه و پیشرفت را ادامه خواهیم داد؛ اما عزیزان، خواهران و برادران و جوانان و مردم فهیم نیشابور، هر کاری بخواهیم در این سرزمین انجام دهیم باید مردم را قانع کنیم. باید افکار عمومی را قانع کنیم.

رئیس‌جمهور افزود: اگر می‌خواهیم به مردم خدمت کنیم باید راه را برای مردم بزرگ این سرزمین تسهیل کنیم. مردم از ما اجبار را نمی‌پذیرند. مردم ایران آگاه و هشیار و انقلابی هستند کاری نکنیم در برابر نسل‌های آینده پاسخ قانع‌کننده‌ای نداشته باشیم اگر می‌خواهیم در اقتصاد پیشرفت کنیم، این مساله در صورتی امکان دارد که همه با هم باشیم. دولت اگر می‌خواهد در اقتصاد موفق باشد باید راه را برای مردم باز کند. مردم اقتصاد را بهتر از دولتی‌ها اداره خواهند کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: این استان و شهرستان ظرفیت‌های بزرگی را برای پیشرفت دارد. افتتاح بخشی از فولاد خراسان در یک ساعت پیش در شهرستان نیشابور نشان می‌دهد که این استان آمادگی برای قطب صنعتی کشور را دارد. ما در ایران در بخش فولاد یکی از صادرکنندگان بنام در سطح جهان هستیم. فولاد را امروز به اروپا صادر می‌کنیم. اینجا سرزمین فولاد است. از سنگان و خاف گرفته تا نیشابور و سبزوار و سراسر این استان پهناور، امروز شاهد افتتاح ظرفیت دو و نیم میلیون تنی گندله سازی در مجمع فولاد نیشابور بوده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به محدودیت‌های اخیر فضای مجازی عنوان کرد: در دنیای امروز آیا بدون شبکه‌های مجازی می‌شود برای جوانان اشتغال ایجاد کرد؟ مردم اجبار را نمی‌پذیرند

رئیس جمهور در ادامه گفت: ما آمادگی و ظرفیت کامل برای حرکت در صنعت و کشاورزی و گردشگری و مسائل دانش بنیان داریم. اما این نکته را می خواهم به شما بگویم که هرجا که ما با هم حرکت کنیم پیروز خواهیم شد. وعده ما به شما در روز اول اشتغال برای جامعه بوده و وعده ما این بوده که این جوانان بتوانند صاحب اشتغال و زندگی شوند. همچنین وعده من به شما ملت ایران ایجاد اشتغال برای زنان و جوانان در این سرزمین بوده است. شما در استان خراسان در سال گذشته ۹ میلیون صادرات صنایع دستی داشته‌اید. شما در همه زمینه‌ها با قدرت پیشرفت می‌کنید.

روحانی افزود: من از شما مردم ایران می‌پرسم که آیا در دنیا و شرایط امروز بدون فضای مجازی می‌توانیم برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم؟ یکی از حرکت‌های مادر دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که این راه ارتباطی با مردم و راه کسب و کار از طریق فضای مجازی را باز کند ما امروز تلاش می‌کنیم اینترنت پرسرعت را به همه روستاهای ایران برسانیم.

ایلنا