چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس سازمان دامپزشکی خبر داد: امحای ۱۷ میلیون مرغ آلوده مبتلا به آنفولانزای‌فوق حاد پرندگان در کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۱۷ میلیون قطعه مرغ مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۵ استان کشور امحا شده است.

همای گیلان، علیرضا رفیعی‌پور گفت: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان متاسفانه از سال ۹۵ در کشور گسترده شده و در سال ۹۶ هم ادامه یافته به طوری که ۱۷ میلیون مرغ آلوده بعد از تشخیص قطعی بیماری در ۱۵ استان کشور معدوم شده اند .

رفیعی‌پور افزود: در کشور بیش از ۲۴ هزار واحد مرغداری مشغول فعالیت هستند که بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۵ استان کشور شناسایی و ۳۵۰ کانون مبتلا به این بیماری تشخیص و نسبت به معدوم سازی مرغ‌های آن اقدام شده است .

وی از استان خراسان رضوی به عنوان استانی حساس و پیشرفته در صنعت مرغداری یاد کرد و تصریح کرد : هیچگونه گزارشی از تشخیص و شناسایی این بیماری در خراسان رضوی تا به حال گزارش نشده است و این استان یکی از پاکترین استانهای کشور در زمینه این بیماری است .

به گفته وی تاکنون ۳۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی به این امر تخصیص داده شده و به مرغداری‌هایی که پرونده های آنها تکمیل شده پرداخت شده است .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت : صندوق بیمه کشاورزی هم بیش از ۳۰ میلیارد تومان به خسارت دیدگان این حوزه پرداخت کرده است .

ایلنا

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

بازدید و سرکشی مدیرکل زندان‌های گیلان از منزل زندانیان نیازمند

بازدید و سرکشی مدیرکل زندان‌های گیلان از منزل زندانیان نیازمند همای خبر–  با تأکید بر …