چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان: با تأیید نهایی کارگروه رفع موانع تولید، ۲۱۰ مورد تقاضای تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شدند

 

همای گیلان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از ثبت ۹۷۱ مورد تقاضا برای دریافت تسهیلات مختص به واحدهای تولیدی و صنایع کوچک و متوسط در گیلان خبر داد و افزود: با تأیید نهایی کارگروه رفع موانع تولید، ۲۱۰ مورد تقاضای تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شدند.

Dr.montazeri

علی منتظری با اعلام این خبر افزود: با توجه به تخصیص ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط استان گیلان و آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات از اردیبهشت سال جاری، تاکنون ۹۷۱ مورد تقاضا در سایت بهین یاب به ثبت رسیده است.

وی از بررسی ۲۹۲ مورد تقاضا در کمیته های تشخیص کارگروه ایجاد رونق در صنایع کوچک و متوسط خبر داد و افزود: از این میزان ۲۴۴ مورد تقاضا مصوب شد که ۲۱۰ مورد از آنها با تأیید نهایی کارگروه رفع موانع تولید برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات به واحدهای تولیدی کشاورزی و واحدهای صنعتی کوچک و متوسط اختصاص می یابد، تصریح کرد: بنگاه های تولیدی کوچک دارای حداکثر ۵۰ نفر نیروی اشتغال و بنگاه های تولیدی متوسط دارای حداکثر ۱۰۰ نفر نیروی اشتغال می توانند برای برخورداری از این تسهیلات با مراجعه به سایت بهین یاب به آدرس hiip://www.behinyab.ir و ثبت درخواست خود اقدام کنند.

رئیس  سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد: طبق دستورالعمل بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات در این قالب بدون در نظر گرفتن بدهکاری معوق نزد بانک ها و یا چک های برگشتی و به تشخیص اولیه کارگروه ایجاد رونق در صنایع کوچک و متوسط و تأیید نهایی در کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر استان صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: طرح های تولیدی و صنعتی ایجادی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد و واحدهای فعال با افزایش سهم اشتغال و تولید از این تسهیلات برخوردار می شوند.

منتظری همچنین از تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش به طرح های ایجادی تکمیل شده در این راستا خبر داد.

 

14380610577

About سردبیر

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …