چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس ستاد انتخابات استان : ۳۶۸ نفر نام نویسی کردند /رشت،لاهیجان و آستارا بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان/ زمان اعلام صلاحیت کاندیداها مشخص شد

همای گیلان: محمد احمدی پور با بیان اینکه نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان همزمان با سراسر کشور از بیست و هشتم آذر ماه آغاز و تا روز جمعه چهارم دی ادامه یافت گفت : در مدت مهلت هفت روزه ثبت نام ۳۶۸ نفر برای شرکت در رقابت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان نام نویسی کردند.

اصلی_2

وی گفت : از این تعداد ۳۳۵ نفر معادل ۹۱ درصد مرد و ۳۳ نفر معادل ۹ درصد زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه در دوره‌ی نهم مجلس شورای اسلامی ۲۰۲ نفر ثبت نام کرده بودند گفت : تعداد ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان ۸۲ درصد بیش‌تر از مدت مشابه دوره‌ی گذشته است.

محمد احمدی پور با اشاره به نام نویسی ۷ زن در دوره‌ی گذشته‌ی ثبت نام مجلس در استان گفت : ثبت نام بانوان در این انتخابات نیز حدوداً ۵ برابر شده است.

وی گفت : تعداد ثبت نام کنندگان داوطلبی حوزه‌های انتخابیه گیلان به ترتیب بیش‌ترین تعداد شامل رشت با ۹۷ نفر، لاهیجان و سیاهکل ۳۸ نفر، آستارا ۳۴ نفر، رودسر و املش ۳۰ نفر، تالش، رضوانشهر و ماسال ۳۰ نفر، لنگرود ۳۰ نفر، آستانه اشرفیه ۲۵ نفر، رودبار ۲۵ نفر، بندرانزلی ۲۴ نفر، فومن و شفت ۱۹ نفر و صومعه سرا ۱۶ نفر است.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت : روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی از امروز  آغاز و تا ۱۴ دی ماه ادامه خواهد داشت و مراتب رد صلاحیت داوطلبان توسط هیات های اجرایی توسط فرماندار حوزه انتخابیه اصلی ۱۵ دی ماه ابلاغ می شود. 

محمد احمدی پور گفت : داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات های اجرایی از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دی ماه فرصت دارند به هیات نظارت استان شکایت کنند.

وی افزود :  همچنین هیات نظارت استان ،  صلاحیت ها کلیه داوطلبان و شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات های اجرایی را در تاریخ  ۲۰ تا ۲۶ دی ماه بررسی می کند. 

وی گفت :روند دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص کلیه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور از ۲۷ دی تا ۱۶ بهمن ماه خواهد بود. 

وی گفت : زمان دریافت شکایت از داوطلبانی که در مراحل قبل تایید و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند، از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه خواهد بود و شورای نگهبان از ۲۰ تا ۲۶ بهمن به شکایات رسیدگی می کند. 

رئیس ستاد انتخابات گفت : اسامی قطعی نامزدها نیز ۲۷ بهمن ماه به وزارت کشور اعلام می شود و انتشار اسامی آنان توسط فرمانداران ۲۸ بهمن ماه خواهد بود و  تبلیغات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۲۹ بهمن ماه تا ۵ اسفندماه انجام می شود . 

محمد احمدی پور همچنین با بیان اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری از فردا  در شورای نگهبان آغاز می شود افزود : اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس خبرگان رهبری پس از اعلام شورای نگهبان ؛ ۲۱ بهمن توسط وزارت کشور به فرمانداری های حوزه های انتخابیه اصلی منتشر می شود و تبلیغات داوطلبان این انتخابات نیز از ۲۲ بهمن ماه تا ۵ اسفند ادامه خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز ۶ اسفند ممنوعیت تبلیغات خواهند داشت گفت : جمعه هفتم اسفند ماه نیز زمان برگزاری انتخابات است .

/ روابط عمومی استانداری

About سردبیر

Check Also

نظرعلی علیزاده:ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود

ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود سردار نظر علی علیزاده نامزد دوازدهمین دوره …