چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت، خبر داد؛ *ساماندهی بالغ بر ۹۰۰۰ عوامل اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان رشت* رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با بیان اینکه بالغ بر ۹۰۰۰ عوامل اجرایی، نظارت، انتظامی و پشتیبانی در انتخابات شهرستان فعالیت می‌کنند، گفت: در شهرستان رشت ۵۳۱ شعبه اخذ رای داریم که از این تعداد ۲۸۲ شعبه ثابت شهری و ۲۴۳ شعبه ثابت روستایی هستند.

به گزارش همای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس کیا عاشوری در جلسه توجیهی مشترک نمایندگان فرماندار و سرناظرین در شعب اخذ رای که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، اظهار کرد: کسانی که برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شده‌اند در انتخابات مجلس که اسفندماه سال گذشته برگزار شد، به ما کمک کردند.

 

فرماندار شهرستان رشت افزود: بعد از اینکه فرآیند انتخابات به نوعی بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی ابلاغ شد و پیش بینی انتخابات ریاست جمهوری طبق زمان بندی انتخابات در خردادماه سال آینده باید برگزار می‌شد که متاسفانه بر اثر سانحه بالگرد رئیس جمهور و شهادت شهدای خدمت، با ابلاغ مقام معظم رهبری فرآیند برگزاری انتخابات که باید در ۶ ماه انجام می‌شد، در ۳۰ روز برنامه ریزی و اجرا شد.

 

عاشوری ادامه داد: یکی از ارکان مهم برگزاری انتخابات سالم، انتخاب عوامل اجرایی و نظارتی معتمد و تخصصی است، انشاالله با هم افزایی بین نمایندگان فرماندار و سرناظران بزرگوار در شعبات اخذ رای شاهد فضای آرام برای برگزاری انتخاباتی پر شکوه باشیم.

 

وی ادامه داد: مناظرات و برنامه‌های انتخاباتی از طریق صدا و سیما قطعا زمینه انتخاب اصلح را فراهم می‌کند، جا دارد از اصحاب رسانه و صدا و سیما که در بازه زمانی کم توانست چنین برنامه‌‌هایی را در دستورکار قرار دهد تشکر و قدردانی کنیم.

 

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به تاثیرگذاری مناظره‌ها در مشارکت مردم بیان کرد: در این کارزار سیاسی براساس نظرسنجی مراکز معتبر، شاهد انواع پیش بینی‌ها هستیم و مقبولیت نامزدها به نوعی با ارائه برنامه‌هایشان مشهود خواهد بود.

 

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت بیان کرد: یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بحث انتخابات است که قبل از انقلاب این فرصت به مردم داده نمیشد، لذا انتخابات مصداق بازر مردم سالاری دینی است که زمینه حضور و مشارکت مردم را در تعیین سرنوشت خود نشان می‌دهد، این دخیل بودن مردم در انتخاب نماینده یا رئیس جمهور اثرات بسیاری را در جهان می‌گذارد.

 

وی با بیان اینکه سعی کردیم که مشکلات انتخابات قبلی برطرف شود، تمام مدارس شهر رشت هم برنامه ریزی شده‌اند، افزود: تقسیم بندی شعب و گروه‌های پشتیبان انجام گرفته، اما آنچه که مهم است روز انتخابات باید صندوق‌های اخذ رای را به موقع تحویل بگیرید. انتخابات این دوره به صورت نیمه الکترونیکی است و فقط فرآیند احراز الکترونیکی انجام می‌شوند.

 

فرماندار شهرستان رشت با تأکید بر اینکه تهیه ملزومات انتخابات و آغاز فرآیند رای گیری راس ساعت ۸ صبح، تصریح کرد: مشارکت و همدلی، هم افزایی بین عوامل اجرایی و نظارتی و نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای مشهود باشد، تا انتخابات به دور از هرگونه تنشی برگزار شود.

 

عاشوری حضور و مشارکت مردم در انتخابات بیشتر موحب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری مردم فقط با شناسنامه یا کارت ملی می‌توانند رای دهند.

 

وی با بیان اینکه بالغ بر ۹۰۰۰ عوامل اجرایی، نظارت، انتظامی و پشتیبانی در انتخابات شهرستان رشت فعالیت می‌کنند، گفت: در شهرستان رشت ۵۳۱ شعبه اخذ رای داریم که از این تعداد ۲۸۲ شعبه ثابت شهری و ۲۴۳ شعبه ثابت روستایی هستند؛ ۱۳ شعبه سیار در سطح شهرستان داریم که ۷ شعبه آن شهری و ۶ شعبه روستایی می‌باشند. بالغ بر ۶۰۰۰ نفر از عوامل اجرایی جهت برگزاری انتخابات دوره‌های لازم را گذرانده اند و یا در حال گذرندان دوره آموزش‌ می‌باشند

About مدیر خبر1

Check Also

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان شهید سلیمانی و تعارضات مرتبط با تملکها و تغییر کاربری های حریم کانال ژ۵  انجام شد /

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان …