چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر خبر داد تازه‌ترین آمار از میزان سفر و اقامت مسافران نوروزی

خبرگزاری تسنیم: رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفرهای کشور با اشاره به تازه‌ترین اطلاعات از میزان سفر و اقامت مسافران نوروزی گفت: تا یکم فروردین ماه، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر ایران مسافرت کرده‌اند.

139301030958108712397913

  مرتضی رحمانی موحد در حاشیه بازدید از اماکن گردشگری شیراز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه گروه تصمیم‌گیرنده اصلی در گردشگری مردم هستند و گروه تسهیل‌ساز تمام واحدهای دولتی، اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات از اسکان و بازدیدها تا یکم فروردین ماه، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر ایران مسافرت کرده‌اند که بر این اساس از نظر مهمان‌پذیری، خراسان رضوی اول، مازندران دوم، گیلان سوم، فارس چهارم و اصفهان پنجم است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفرهای کشور افزود: کاهش مسافر در این دو روز نسبت به سال گذشته به سبب تغییرات جوی بوده، اما پیش بینی می‌شود اواخر این هفته و هفته آینده تعداد مسافران بیشتر شود.

وی درادامه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از آن‌جا که رونق گردشگری سبب رونق فرهنگ و اقتصاد می‌شود، در سال ۹۳ برای استان‌های جاذب گردشگر همچون فارس برنامه ویژه‌ای در زمینه توسعه گردشگری اجرا می‌شود.

رحمانی موحد با بیان اینکه خراسان‌رضوی رتبه اول و فارس رتبه چهارم گردشگری کشور را دارد، تصریح کرد: عیدی ما به همه استان‌ها خدمت خالصانه است.

وی افزود: فارس علاوه برمنابع فرهنگی و میراثی منابع طبیعی خوبی دارد که سبب شده این استان از نظر گردشگری استان ویژه‌ای محسوب شود.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفرهای کشور با بیان اینکه توسعه گردشگری در اصل توسعه منابع است، خاطر‌نشان کرد: استان فارس پر از جاذبه‌های گردشگری است که همین جاذبه‌ها سبب توسعه اقتصاد و اشتغال می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری برنامه‌های زیادی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی داریم، گفت: ما باید تمام توان خود را برای توسعه گردشگری و تحقق شعار سال به‌کار ‌بریم.

رحمانی موحد با بیان اینکه ما به نوروز به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنیم، افزود: مردم آزادانه درباره سفرها در نوروز برنامه‌ریزی می‌کنند، اما زمینه‌ها و بسترهای این تصمیم‌ها را ما فراهم می‌کنیم./تسنیم

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …