چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان: راهپیمایی روز جهانی قدس در ۵۰ نقطه گیلان برگزار می شود

 

3

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس در ۵۰ نقطه گیلان برگزار می شود.

همای گیلان: حجت‌الاسلام مجتبی اشجری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت روز جهانی قدس اظهار کرد: اتفاق‌هایی که این روزها در غزه مشاهده می‌شود دل مسلمانان را جریحه‌دار کرده است.

 

وی ۵۰ درصد کشته‌شدگان غزه را از دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: یک‌ چهارم مدارس غزه تخریب شده و از آسمان و زمین به مردم مظلوم غزه گلوله می‌بارد.

اشجری سکوت دولتمردان عرب در مقابل کشتار مردم غزه را چراغ سبزی به رژیم صهیونیستی دانست و بیان کرد: به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی در تجاوز به غزه تمام مسلمانان را به مبارزه طلبیده و باید زیر فشار سیاسی قرار داده شود تا از تجاوز خود دست بردارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بر پاسداشت روز جهانی قدس توسط مسلمانان تاکید کرد و گفت: هر سال راهپیمایی روز جهانی قدس پر شورتر از گذشته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مدت ۳۵ سال از حضور مردم در خیابان‌ها در روز جهانی قدس می‌گذرد، خاطرنشان کرد: مردادماه سال ۵۸ امام خمینی(ره) اعلام کردند مردم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به خیابان‌ها بیایند و با مردم مظلوم فلسطین همدردی کنند.

اشجری به بلند شدن فریاد مرگ بر رژیم صهیونیستی مردم تمام دنیا اشاره کرد و یادآور شد: بارزترین ویژگی روز جهانی قدس خودباوری مسلمانان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان اعلان تبری و بیزاری از قدرت‌های سلطه‌گر جهانی و دوستی با مردم فلسطین را از ویژگی‌های روز جهانی قدس خواند و تصریح کرد: مطالبات مسلمانان در روز جهانی قدس احیا می‌شود.

وی، زیر فشار گذاشتن رهبران کشورهای اسلامی و منفور شدن بیش از پیش رژیم صهیونیستی در اذهان عمومی مردم جهان را زمینه‌سازی برای آزادی قدس شریف عنوان کرد.

اشجری با اشاره به اینکه هر سال جنایت‌های رژیم صهیونیستی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بازخوانی می‌شود، اظهار کرد: مطالبات جهان اسلام و مسلمانان از رژیم جعلی صهیونیستی در روز جهانی قدس به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از راهپیمایی روز جهانی قدس در ۵۰ نقطه این استان خبر داد و افزود: مردم در ۲۹ نقطه به طرف میعادگاه‌های نماز جمعه راهپیمایی می‌کنند و در مناطقی که نمازهای جمعه اقامه نمی‌شود، مسیرهای مشخصی برای راهپیمایان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه مسلمانان خشم خود را از رژیم صهیونیستی غاصب در روز جهانی قدس به نمایش می‌گذارند، تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر رشت ساعت ۱۰:۵ دقیقه صبح روز جمعه آغاز می‌شود.

اشجری به مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر رشت اشاره کرد و گفت: راهپیمایی مسیر میدان شهدای ذهاب ـ خیابان امام خمینی(ره) ـ میدان فرهنگ ـ میدان مصلا با تولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان برگزاری راهپیمایی مسیر ورزشگاه شهید عضدی ـ خیابان نامجو ـ خیابان پرستار ـ میدان فرهنگ ـ میدان مصلا را با همکاری بسیج ورزشکاران و بسیج دانشجویی دانست و بیان کرد: سپاه پاسداران ـ میدان پاسداران ـ خیابان آزادگان ـ میدان فرهنگ ـ میدان مصلا و مسجد جامع کاسه‌فروشان ـ خیابان مطهری ـ میدان فرهنگ ـ میدان مصلا از دیگر مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر رشت است.

وی، نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام به‌ویژه ملت مسلمان ایران در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف را از اهداف راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام کرد.

اشجری با تاکید بر اعلام انزجار مسلمانان علیه رژیم جعلی صهیونیستی، خاطرنشان کرد: محکومیت حمایت سلطه‌گران و قدرت‌های شیطانی از رژیم اشغالگر قدس و تقبیح سکوت بعضی از کشورهای عربی و اسلامی در قبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی از جمله اهداف برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به نمایان‌سازی پیوند بیداری اسلامی و آرمان آزادی قدس شریف در راهپیمایی روز جهانی قدس، یادآور شد: برجسته‌سازی رویکرد و راهبرد امام خمینی(ره) در طراحی و ابتکار روز جهانی قدس حائز اهمیت است.

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …